Для тих жителів міста, хто дотримується православних традицій, сьогодні останній день Великого посту. У ніч з 6 на 7 січня віряне святкують день народження Ісуса Христа. Як будь-яке релігійне свято, Святвечір, канун Різдва, має свої традиції, правила і заборони.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ НА СВЯТВЕЧІР

Як у більшість релігійних свят, на  Святвечір неможна працювати, особливо ввечері – після сходження першої зірки. Таким чином, основне приготування святкової вечері, прибирання в домі та інші важливі справи треба зробити напередодні.

В народі споконвіку вважалось, що в Святвечір, не можна митися. Але ця заборона, схоже, має рекомендаційний характер, а з’явилася тому, що наші предки і так милися доволі зрідка, і для цього необхідно було не аби як попрацювати, щоб натопити лазню.

Як за церковними, так і за народними правилами, в Святвечір не можна сваритися, ображати будь кого, карати дітей. Голова і серце мають бути сповнені світлом і добром.

У Святвечір і на Різдво заборонено будь-яке ворожіння. Але в народних традиціях гадати саме напередодні Різдва, не кажучи вже про колядування.

Напередодні Різдва не прийнято ходити на кладовище, а про померлих згадувати треба тільки добре. Не можна вдягати темний одяг, особливо чорний. В народі вважається, що на Святвечір за столом має сидіти парна кількість людей – якщо так не виходить, варто поставити додатковий набір приборів і стілець.

За правилам церкви в Святвечір піст особливо суворий – не можна їсти взагалі нічого до появи першої зірки, але і після цього тільки пістну їжу. А алкоголь в Святвечір и та Різдво взагалі заборонений.

Ті запоріжці, що не дотримуються суворих правил церкви, все одно готуються до святкування Різдва. І сьогодні у Святвечір багато хто планує відвідати близьких та рідних із смачною кутею.