Питання війни залишаються пріоритетними для української влади у поточному році. Торкаючись такої хворобливої для суспільства теми, як оголошення чергової хвилі мобілізації, Петро Порошенко під час візиту до Запоріжжя минулої п’ятниці висловив своє бачення та оголосив плани на близьке майбутнє.

– Замість оголошення 7-ї хвилі мобілізації, що мені неодноразово радили зробити, було вироблено інше рішення. Після обговорення цього питання з урядом, головами адміністрацій та волонтерами ми вирішили різко збільшити грошове забезпечення українського воїна. Починаючи з 1 січня мінімальне грошове забезпечення складає 7 тисяч гривень. Як наслідок – з 1 січня, на контрактну службу прийшли 22 тисячі контрактників. Серед них вже немає дезертирів, вони роблять усвідомлений вибір, серед них немає злочинців, більшість з них пройшли АТО. Вони знають, куди вони йдуть. Таким чином, ми кардинально підняли якість українського війська. В окремих частинах ми маємо конкурс. Запорізька область – одна з найкращих з набору контрактників, але це не привід для «почивання на лаврах», – звернувся Президент до тільки-но призначеного голови ОДА Костянтина Бриля.

– Я наказую продовжити активну роботу із залучення патріотичних військовослужбовців до лав української армії. Нам є чим пишатися! За 6 хвиль мобілізації 10 тисяч запоріжців відправилися служити в зону АТО, з яких 1700 – добровольці, – підкреслив глава держави.

– Не дивлячись на те, що на фронті кожен день відбуваються від 30 до 100 обстрілів, ми маємо кардинально інші оцінки суспільством поточної ситуації, – продовжив тему війни голова держави. – Для мене як для Президента головним завданням залишається повернення українського суверенітету на окупований Донбас, деокупація Криму. І все ми повинні зробити дипломатичним шляхом. Упевнений в тому, що у нас вийде виконати дане рішення, – підкреслив Петро Порошенко.