Першочерговим завданням, яке Петро Порошенко ставитиме перед собою та новим урядом, є відновлення економічного зростання в Україні. Про це Презедент України заявив під час візиту до Запоріжжя минулої п’ятниці.

– Два роки поспіль наша країна своїм пріоритетом ставила не рівень життя людей, а захист держави, її збереження та захист від агресора. 5% ВВП було спрямовано на сектор оборони і безпеки.  Проте, говорячи про певні статистичні цифри, потрібно не забувати, що рівень успіху реформ визначається рівнем життя наших людей. Якщо люди живуть краще, реформи рухаються в правильному напрямку. Разом із рішучою боротьбою з корупцією, реформуванням енергетичного сектора, проведенням судової реформи і забезпеченням права українських громадян на справедливе судочинство ми повинні забезпечити економічне зростання вже в поточному році. І як результат – зростання рівня життя українців. Відчуття змін прийде тоді, коли вони відчують зростання рівня свого життя. Це є основною метою реформ та оцінкою діяльності Президента,  – підкреслив Петро Порошенко.

За словами Президента, для того, щоб збудувати сприятливий інвестиційний клімат, Україні потрібні рішучі кроки. Насамперед це стосується зменшення оподаткування вітчизняних виробників,  приведення до ладу діяльності податкової адміністрації, покращання роботи митниці. Також потрібно провести судову реформу, аби виробник почувався захищеним.

За словами Петра Порошенка, лише за останній рік підприємства концерну Укроборонпрому вийшли з контрактами на нові ринки збуту, починаючи з Саудівської Аравії і закінчуючи Азербайджаном. У планах на майбутнє – створення нового експортного агентства, яке забезпечить спрощення виходу на нові ринки збуту для українських підприємств машинобудівної галузі. В тому числі це стосується і ринків країн, що входять в НАТО. Проте Україні важливо мати і внутрішнє замовлення. І саме тому в поточному році були затверджені досить високі цифри державного оборонного замовлення на кілька мільярдів гривень. Адже це важливо для розвитку армії.

– Українські льотчики та конструктори наголошують, що особлива потреба нині існує у сучасних двигунах для українського винищувача. І те, що ми сьогодні побачили тут, може забезпечити висоту польотів, потужність, надійність та економічність. Я впевнений, що, використовуючи науковий потенціал конструкторського бюро «Прогрес», нам вдасться створити новий двигун для сучасного українського винищувача, – заявив Петро Порошенко.