Днями відбувся світовий дебют літака Diamond DART-450 із запорізькими двигунами на авіасалоні Фарнборо. У перший раз про створення літака оголосили на виставці Фарнборо двома роками раніше, а два місяці тому він вперше піднявся в повітря.

Навчальний патрульний DART-450 – це двомісний літак з тандемним розташуванням сидінь і цільною конструкцією з вуглецевого волокна. Літак має ряд оригінальних конструктивних рішень, включаючи легкі пневматичні катапультні крісла розробки Martin-Baker. Двомісна тандемна кабіна оснащена комплексом авіоніки фірми Garmin і бічною ручкою управління (за бажанням замовника може встановлюватися звичайна центральна ручка). Зарезервоване місце для установки під фюзеляжем гіростабілізованої електронно-оптичної системи спостереження, під крилами можуть встановлюватися два вузла зовнішньої підвіски.

Але найголовніше, тут стоїть турбогвинтовий двигун АІ-450С злітною потужністю 500 к.с., розроблений ДП “Івченко-Прогрес” і сконструйований на АТ “Мотор Січ”. Літак може перебувати в повітрі до 8 годин зі збереженням резерву палива.

Як повідомив президент АТ «Мотор Січ» Вятчеслав Богуслаєв, зараз ведуться переговори з компанією Diamond Aircraft Industries про створення дев’яти-і шестимісних літаків, які вимагатимуть від двигунів уже інших потужностей. Австрійський виробник бачить можливість подальшого використання запорізьких двигунів. Поки DART-450 чекає сертифікації, планується виробити ще 3 одиниці техніки до кінця року, а в наступному році від 10 до 12 літаків. Уже зараз інтерес до DART-450 проявили Китай, а також інші держави Південно-Східної Азії і Латинської Америки.

Джерело: alextv.zp.ua