Минулої п’ятниці Запоріжжя із робочим візитом відвідав Президент України Петро Порошенко. У залі засідань обласної держадміністрації голова держави представив запорізькому політичному активу нового очільника області та висловив кілька тез щодо поточного політичного моменту.

Окремо Президент зупинився на пріоритетах внутрішньої політики. На його думку, для прискорення розвитку регіону нові можливості відкриває децентралізація, яка була ініційована головою держави:

– Сьогодні 6 запорізьких об’єднаних громад стали потужним локомотивом децентралізації в Запорізькій області. В 2015 році місцеві бюджети у порівнянні з 2014 роком зросли на 42%. У першому кварталі 2016 року у порівнянні з 1 кварталом 2015 року місцеві бюджети в цілому по Україні збільшилися ще на 46%, – зазначив Петро Порошенко. – Мені повідомили, що в Запорізькій області податок на доходи фізичних осіб зріс на 50%, а це фінансовий фундамент місцевого самоврядування. У тих громадах, де ми маємо ефективних керівників, за два роки доходи бюджетів збільшилися вдвічі, – наголосив голова держави.

– Реформи в України продовжуються. Хочу наголосити, що тільки у плани дій щодо впровадження безвізового режиму було внесено 140 реформ у різних царинах життя, – перейшов до теми зовнішньої політики голова держави. – Рішення Європейської комісії після 3-х оціночних місій було одноголосне: Україна виконала взяті на себе зобов’язання і відповідає критеріям надання Україні права безвізового режиму. Позавчора голова Єврокомісії Жан Клод Юнкер повідомив мені, що Європейська комісія передала законодавчі пропозиції Єврокомісії на затвердження і ратифікацію до Європейського парламенту та Ради Європейського союзу. Ми маємо всі можливості, щоб уже у другому півріччі кожен українець, маючи біометричний паспорт, отримав право вільно подорожувати країнами Європи, – проінформував зібрання Президент України.