На сьогодні відпрацьована нова модель вступу у заклади вищої освіти та заклади фахової передвищої освіти на цей рік, повдомила директорка Департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна.

Відповідно до алгоритму, традиційне ЗНО у цьому році буде відмінено. Замість нього Міністерство освіти і науки України запропонувало національний мульти предметний тест. Він розрахований на 80 хвилин і буде складатися з 60 питань. Сюди входять 20 питань з української мови (окрім літератури), 20 питань з математики та 20 питань з історії України. Після наради Міністерства освіти і науки із відповідними департаментами було вирішено, що саме ці предмети вивчаються у школах на більш-менш однаковому рівні і тому можуть стати частиною національного тесту.

Передбачається, що цей тест буде проведено онлайн, тобто ця модель вступу буде максимально цифровізована в цьому році. І подання документів, і верифікація документів, і безпосередньо цей вступ будуть проходити дистанційно в онлайн режимі. Попередньо ми плануємо, що це буде відбуватися у липні. Тестові варіанти будуть вже готові в червні. Наразі ця модель є затвердженою усіма нормативно-правовими актами.

Усі умови вступу мають бути максимально неупередженими, прозорими та рівними для всіх учасників вступної кампанії, тому для вступу до закладів вищої освіти потрібно буде ще мотиваційний лист і заява вступника. Людмила Бухаріна підкреслює, що все це буде відбуватися цифровізовано та дистанційно, випускники з усієї України будуть мати рівні умови.