? Чи можу я змінити центр зайнятості (отримувати послуги в іншому центрі зайнятості), якщо я переїхав/переїхала в інше місто?

! Так, можете. У разі бажання зареєстрованого безробітного здійснювати пошук роботи, отримувати виплату матеріального забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги в іншому центрі зайнятості така особа подає до обраного центру зайнятості відповідну заяву, на підставі якої формується персональна картка безробітного.

Безробітним, які зареєстровані в центрах зайнятості в районах проведення бойових дій або на тимчасово непідконтрольній території та звернулися до центрів зайнятості інших районів, нарахування виплати допомоги по безробіттю продовжується з урахуванням даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості.

? Я знаходжуся за кордоном. Чи треба мені писати заяву про зняття з обліку?

! Наразі правових підстав припиняти вашу реєстрацію через те, що ви знаходитеся за кордоном, немає. Проте, фахівці служби зайнятості не зможуть у такому випадку в повному обсязі надавати вам послуги, а ви зі свого боку не зможете виконувати свої обов’язки відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”, зокрема шукати роботу в тому числі за направленнями служби зайнятості, відвідувати роботодавця. Звертаємо вашу увагу, що у разі вашої відмови від послуг служби зайнятості, після вашого повернення в Україну, ви маєте право звернутися до будь-якого центру зайнятості та відновити ваш статус безробітного та виплати допомоги по безробіттю.

Подати заяву на скасування статусу безробітного можна на порталі ДІЯ.

Також можете заповнити заяву онлайн або через чат-бот Державної служби зайнятості. Реєстрація в службі зайнятості буде припинена.

____

Посилання на наш Телеграм-канал