До Головуправління Держгеокадастру в Запорізькій області надійшло 2508 клопотань від громадян – учасників Антитерористичної операції про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою для отримання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, садівництва в межах норм безоплатної приватизації.

За підсумками їх розгляду землевпорядники видали 1420 наказів на надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на загальну площу 1585,2 га. З них левову частину земель загальною площею 1519,8 га планується виділити для ведення особистого селянського господарства (818 наказів),  для ведення садівництва передбачено загальну площу 65,43 га (602 накази). Крім цього, Головним управлінням прийнято 171 наказ, згідно з яким уже передано у власність учасникам Антитерористичної операції земельні ділянки  загальною площею 104,3 га, з них: для ведення садівництва –  на загальну площу 12,43 га (121 наказ);  для ведення особистого селянського господарства – на загальну площу 91,9 га (50 наказів).

За даними ГУ Держгеокадастру України в Запорізькій області, на виконання відповідного розпорядження голови Запорізької облдержадміністрації від 10 липня 2015 року, для забезпечення військовослужбовців – учасників АТО земельними ділянками сільськогосподарського призначення зарезервовано земельні масиви сільгосппризначення державної власності. Загальна площа цих земель на території Запорізької області складає зараз 3098,7 га. Картографічні матеріали із зазначенням конкретного місцезнаходження зарезервованих земельних ділянок розміщені на офіційному веб-сайті Головного управління в розділі «До уваги учасників АТО!». Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в Антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).