Нарешті з’явилися хороші перспективи розвитку ПАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат», зокрема запуску виробництва цеху катанки. Справа в тому, що 2014 року було законсервоване виробництво алюмінієвої катанки. Наразі керівники комбінату спільно з місцевою владою зробили перші кроки реалізації перспективного плану розвитку цього стратегічно важливого підприємства, яке було раніше добре відоме на світовому ринку.

За даними генерального директора ПАТ «ЗАлК» Дмитра Лобікова, комбінат був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію, легованих сплавів на його основі, кристалічного кремнію, феросиліцію та силуміну, де здійснювався повний металургійний цикл. Розпочався процес відновлення підприємства, головна мета якого – відновити потужності та його виробничі можливості. Зараз лінії алюмінієвої катанки відповідають усім світовим стандартам, такої продукції немає на жодному заводі. Продукцію «ЗАлКа» використовують кабельні заводи України. На жаль, після того як комбінат був викуплений росіянами, які намагалися його «законсервувати», запоріжці втратили провідні місця на ринку Європи. Проте за умови відновлення виробництва цей сегмент знову заповнять. А теперішній запуск виробництва цеху катанки є першим кроком до відновлення комбінату.

– Ми обов’язково відродимо минулу славу «ЗАлКу», – зазначив Дмитро Лобіков. – Були спроби розхитати ситуацію, та обласна влада вчасно втрутилися та підтримала заводчан. Зараз ми готові до відкриття виробничої дільниці. Підтримку місцевої влади відчуваємо та обов’язково виправдаємо довіру.

На комбінаті проводяться всі роботи для найскорішого запуску виробництва алюмінієвої катанки, який заплановано на серпень цього року, а запорізька міська влада і надалі підтримуватиме не лише цей окремий завод, а усю металургійну галузь регіону. Запуск виробництва цеху є лише першим кроком до відродження збанкрутілого підприємства та налагодження на ньому ефективного виробництва.