6 липня на Хортиці відбулася виїзна робоча нарада за участі заступника Запорізького міського голови Анатолія Пустоварова та членів робочої групи, яка бере участь у розробці комплексного плану туристичного розвитку Запоріжжя.

Цього разу метою наради було оглянути об’єкти транспортної інфраструктури острова, які належать до комунальної власності міста: що потребує добудови, перебудови, змін, ремонтів чи демонтажу. Наприклад, зупинові комплекси, стоянки і паркувальні кармани, транспортні розв’язки, пішохідні переходи, власне дороги, які ведуть до туристичних об’єктів.

Нещодавно була доведена до ладу вулиця Заповідна – на 6 кілометрах дороги, що веде до Кінного театру, здійснено ямковий ремонт. Вперше за час свого існування зазнала ремонту і розбита грунтівка на вулиці Овочівників – її було відсипано асфальтовою крихтою на радість мешканцям острівного селища Овочівників. Капітальний ремонт важливого туристичного маршруту – вулиці Заповідної, що веде до Кінного театру та Скіфського стану – заплановано на 2017 рік.

– Благоустрій доріг – це лише початок реалізації короткострокової програми розвитку туризму, – підкреслив заступних міського голови Анатолій Пустоваров. – Головним об’єктом туристичної привабливості Запоріжжя лишається Хортиця. Сьогодні ми оглядаємо об’єкти комунальної власності, які є на Хортиці, щоб чітко розуміти: де місто може своїми силами займатися благоустроєм, а де будемо звертатися за допомогою на рівні держави, де будемо шукати меценатів і партнерів. Міська влада вирішує, що найближчим часом вона може зробити для туристичної привабливості острова, а в подальшому плануються природоохоронні заходи, приведення до ладу об’єктів, які часто відвідують туристи, широка популяризація запорізького колориту та пам’яток. Ми починаємо системну роботу. Паралельно у міській раді йде робота над розробкою комплексного плану туристичного розвитку всього міста.

Короткострокова програма туристичного розвитку Хортиці, розрахована на 2 роки, передбачає благоустрій всіх місць, де бувають люди. Щорічно 115-120 тисяч організованих туристів відвідують об’єкти Національного заповідника «Хортиця» і купують квитки у касах. Набагато більше приїжджають на Хортицю відпочити у профілакторіях, базах відпочинку або просто на пляж. Мова йде про сотні тисяч людей. Їм теж треба створювати умови для комфортного та змістовного відпочинку. Хортиця має бути потужним рекреаційним об’єктом у центрі нашого міста.

Директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко відзначив рушійну роль Запорізької міської влади у вирішенні нагальних проблем острова:

– Чи не вперше ми бачимо таку конструктивну позицію міської влади стосовно розвитку Хортиці, яка ставить дуже чіткі завдання. Туристична привабливість Запоріжжя має працювати на місто, на його імідж, створювати додаткові робочі місця, наповнювати бюджет. Якщо це буде системною роботою, то місто може отримати великий сегмент туристичної економіки.