Вчора, 8 липня, Запорізький міський голова провів виїзну нараду в районі м’ясокомбінату, де зараз триває ремонт аварійної ділянки дороги на трасі Харків-Сімферополь. Ця запорізька магістраль є однією з найінтенсивніших, де проходить величезна кількість транспорту, в тому числі й транзитного. Дорожнє покриття від таких навантажень знаходиться в аварійному стані, проте протягом кількох років ця проблема не вирішувалась.

Напередодні робочої інспекції ремонту цієї дороги, 4 липня, Володимир Буряк у ході наради заслуховував звіти міських районних адміністрацій, департаменту інфраструктури і благоустрою міськради, комунальних підприємств «ЕЛУАШ» та «Управління капітального будівництва», підрядних організацій про ситуацію з ремонтом доріг в обласному центрі.

Міського голову не задовольнив темп ремонтів головних і внутрішньоквартальних доріг Запоріжжя. Він вимагав прискорити роботи, щоб не відставати від графіка. Володимир Буряк поставив керівників автошляхової служби та профільних департаментів перед загрозою звільнення, якщо вони не зможуть налагодити дорожні ремонтні роботи як слід. У разі, коли «ЕЛУАШ», який виграв більшість тендерів, не подужає, нехай терміново залучає підрядні організації. Не можна зволікати, поки погода сприяє. Також міський голова дав ряд доручень стосовно робіт на окремих об’єктах, в тому числі позапланово – на ділянці траси Харків-Сімферополь.

Вже наступного після наради дня, 5 липня, розпочалося фрезерування дорожнього покриття, а 6 липня почали вкладати асфальт. Як розповів заступник директора комунального підприємства «ЕЛУАШ» Дмитро Пархоменко, на цій ділянці буде вкладено близько 10 тисяч квадратних метрів дорожнього покриття. Станом на ранок 8 липня вже знято 1,5 тис. кв. метрів старого асфальту і вкладено 700 кв. м нового.

– За підсумком сьогоднішньої виїзної наради я можу сказати, що КП «ЕЛУАШ» закінчить тут ремонтні роботи до 21 липня, – відзначив з місця події Володимир Буряк. – Також я поставив завдання розробити проектну документацію, щоб наступного року виконати повноцінну реконструкцію цієї ділянки дороги.

У поточному році міська влада Запоріжжя запланувала виконати поточний ремонт близько 370 квадратних метрів дорожнього покриття – це вдвічі перевищує показники минулого року. Для цього у міському бюджеті передбачено 85,7 млн грн. Запорізький міський голова вважає, що стан доріг, окрім обличчя міста, є тим лакмусовим папірцем, який показує людям ефективність роботи місцевої влади. Запоріжці заслуговують на рівні дороги, адже завдяки їхній праці бюджет міста поповнюється необхідними коштами.

Однак своєчасний і якісний ремонт доріг залежить не лише від суми виділених грошей, а ще й від злагодженої роботи міських служб і підрядних організацій. Саме на злагодженості та системності роботи акцентував свої вимоги до шляховиків міський голова.

Володимир Буряк також проконтролював хід ремонтних робіт на Набережній магістралі в районі вулиці Української, де за його дорученням впорядковується ділянка дороги, яка була пошкоджена під час заміни частини каналізаційного колектора до КНС № 1.

Варто відзначити, що цього року міська влада також планує відремонтувати близько 110 тисяч квадратних метрів внутрішньоквартальних доріг, на що виділено понад 25 мільйонів гривень. Вперше за багато років у Запоріжжі буде профінансовано поточний ремонт доріг приватного сектору – 114 тис. кв. м на суму 6,4 млн грн. Останні два роки дороги приватних забудов взагалі не бачили ремонту.