В залежності від кількості вакцинованих вчителів, у школах навчальний процес проходить в очному або в дистанційному режимі
Так вирішили у Міністерстві охорони здоров’я. Учні 1-4-х класів у всіх школах навчаються у звичайному режимі.
Вакцинація за власним бажанням
Запоріжжя, як і вся країна, з 23 вересня перейшла до, так званої, «жовтої зони» епіднебезпеки. Водночас почали діяти нові правила роботи закладів освіти, які заздалегідь встановило Міністерство охорони здоров’я. Тобто в звичайному режимі можуть працювати дитячі садочки та початкові класи шкіл. Середні та старші класи шкіл усіх форм власності можуть працювати у звичайному режимі лише за умови, що мінімум 80% співробітників закладу зробили щеплення проти коронавірусу.
У Запоріжжі вакцинація педагогів триває. Директор департаменту освіти і науки Запорізької міськради Станіслав Романчук під час відвідування запорізької школи №69 повідомив, що вже понад 70% навчальних закладів міста пройшли щеплення, як того вимагає МОЗ.
– Вчителі розуміють соціальну значимість своєї професії, тому активно вакцинуються. А ми створюємо усі умови для цього. Крім пунктів вакцинації, які працюють у Запоріжжі, в навчальні заклади виїжджають бригади медиків, щоб працівники шкіл та дитячих садочків могли вакцинуватися на роботі, – зазначив Станіслав Романчук.
Він наголосив, що керівники шкіл не можуть змушувати персонал робити щеплення. Вакцинація – це особисте рішення людини.
– У кожної людини є право вибору – робити чи не робити щеплення. Змушувати вчителів і, тим більше, погрожувати звільненням ніхто не має права. Ми можемо лише пояснювати важливість щеплення для власного здоров’я людини та організації роботи в навчальному році, – сказав Станіслав Романчук.
У разі, якщо в якійсь школі вчителя змушують робити щеплення під загрозою звільнення чи недопущення до роботи, він може поскаржитися в профспілкову організацію або в департамент освіти і науки Запорізької міської ради.
Вчителі – за відповідальність
У загальноосвітній школі №69 навчається 1007 учнів, працівників в колективі – 107, з яких 82 – педагогічний персонал, 25 – технічний. З них 43 людини зробили перше щеплення та ще 43 закінчили вакцинацію, отримавши 2 дози. І це становить 80,4%. Але ще 22 вересня в цьому навчальному закладі було вакциновано 69,8% працівників, тому середні та старші класи 2 дні навчалися дистанційно. Молодша школа, а це 15 класів, навчалися очно.
Проєкт школи дуже вдалий, старшокласники не перетинаються з учнями молодшої школи, для яких відведено перший поверх в рекреації, водночас як старша школа займає другий та третій поверхи. На уроках діти та вчителі можуть бути без масок. Виходячи з класу у коридор, вчителі обов’язково надягають маски, старшокласники – теж. Маленькі школярі можуть обходитись без них.
– 23 вересня ми перейшли на дистанційну форму навчання. Але, розуміючи, що дистанційне навчання не замінить очного, традиційного, вчителі проявили свідомість, і зараз вже маємо необхідну кількість вакцинованих співробітників та можемо працювати очно, – розповіла директор загальноосвітньої школи №69 Людмила Борисенко.
За її словами, ніякого насильства щодо вакцинації немає, кожен приймає рішення самостійно. Але, все ж таки, 100% відсотків вакцинованих у школі досягти навряд чи можливо, адже є медичні відводи, є ті, хто хворіють (у школі 3 вчителі зараз на лікарняному).
– На жаль, молоді кадри не дуже охоче приходять працювати у школу. В дефіциті викладачі з таких предметів, як фізика, хімія. В школі працює 20 вчителів пенсійного віку, з якими укладаємо контракти на рік. Це люди з великим досвідом, яких дуже люблять учні, поважають батьки. Я з великою повагою та дуже обережно ставлюся до кожного вчителя, вони в нас на вагу золота, – розповіла Людмила Борисенко.
Майже 40 років віддані школі
Серед тих, хто у 69-й школі зробив щеплення одним із перших, – вчителька історії та правознавства Світлана Володимирівна Баркова.
– Вакцинуватися чи ні, довго не вагалася. Вважаю, що працівники освіти контактують із дітьми, із їхніми батьками, тож рано чи пізно це довелося б робити. Краще заздалегідь убезпечити себе, от ми всією сім’єю і зробили щеплення, – розповіла Світлана Володимирівна.
Вчителька зазначила, вважає очну форму навчання більш ефективною, корисною та зручною. Проте дітям цікаві і дистанційні уроки. Наприклад, щойно у 9-Б класі на конференцію з історії зареєструвалися 30 осіб, а це майже весь клас. Батьки теж висловлюються за традиційну форму навчання, адже не всі можуть залишити дитину одну вдома, також не у всіх є технічні засоби для навчання через Zoom.
Світлана Баркова працює у школі вже майже 40 років.
– Я прийшла до школи колись піонервожатою, потім стала викладачем історії та правознавства. Саме в цій школі я працюю вже понад 30 років, – розповіла вона.
Без сумніву, за ці роки вчителю з такого предмету, як історія, нудьгувати точно не доводилося. А в останні роки довелося опановувати комп’ютерну техніку та сучасні програми, щоб йти в ногу із розвитком шкільної освіти. Пенсіонерка Світлана Баркова робить це з ентузіазмом і любов’ю до дітей та своєї професії. Вигляд вона має теж сучасний і модний.
– Я постійно стежу за всіма новинками, постійно навчаюсь. Раніше купувала літературу, зараз активно користуюся Інтернетом. Я хочу бути затребуваним фахівцем, хочу бути з молоддю на одній хвилі. Мені подобається, коли бачу, що діти мене сприймають, поважають. Мені цікаво змінюватися. Напевно, я не змогла б працювати на якісь монотонній роботі, де завжди одне і те ж саме. А у вчителя кожного дня щось нове: ситуації, уроки, методики викладання, діти ростуть, приходять нові… Я дуже люблю свою роботу, із задоволенням йду до школи, – розповіла Світлана Баркова.
«Запорозька Січ» вітає педагогів з прийдешнім професійним святом Днем вчителя та бажає міцного здоров’я, наснаги та добробуту.
Читайте також: На Запоріжжі за добу коронавірус забрав життя понад 10 людей