У Мелітополі зафіксували випадок захворювання на ботулізм

Смертельно небезпечну хворобу підхопила мешканка Мелітополя. Жінці стало погано після вживання в’яленого карася домашнього виготовлення. Хвора звернулася за допомогою до медиків та відразу була ушпитальна. Наразі жінка знаходиться в реанімації. Лікарі оцінюють її стан як важкий, повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр.

Слід зазначити, що останнім часом кількість випадків ботулізму в Запорізькій області збільшилася. Якщо раніше мікробний токсин ботулінум, який є збудником хвороби, виявляли в річковій рибі, то наразі він може бути в морській та океанічній. Як писав сайт «Запорозька Січ», мешканка Кам’янки-Дніпровської захворіла на ботулізм після вживання сайри холодного копчення.

Медики вкотре наголошують, що відрізнити рибу чи інший продукт з ботулотоксином неможливо, бо він не має ні запаху, ні смаку.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 години після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше).

Симптоми ботулізму:

  • порушення близького зору – людина не можете читати текст, але добре бачить предмети;
  • сильно виражена сухість у роті;
  • хворому важко говорити – голос стає тихим, гугнявим або пропадає;
  • підвищується стомлюваність, з’являється м’язова слабкість;
  • запаморочення;
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишковика (здуття, закреп);
  • ураження м’язів шиї та кінцівок.

Симптоми ботулізму найчастіше з’являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з’являється порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму. Хворого турбує «сітка» або «туман» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов’язано з паралічем очних м’язів. Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі.

Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом – хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках  пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків – введення ботулінічної сироватки.

При перших ознаках ботулізму слід терміново викликати «швидку».

Нагадаємо, з початку року в Запорізькій області ботулізмом захворіли семеро людей, двоє померли.

Читайте також: Як запоріжцям вберегтися від отруєнь влітку.