Запорізькі бібліотеки продовжують набувати сучасного вигляду

Як писав сайт “Запорозька Січ”,  у місті взялися за реорганізацію бібліотечної галузі. Дитячі та дорослі бібліотеки міста об’єднали в єдину мережу публічних читалень, приводять до ладу приміщення закладів.Чіткий механізм оновлення розробили у департаменті культури і туризму за дорученням мера Запоріжжя Володимира Буряка. Концепція пройшла узгодження в Мінкульті, на нещодавній сесії міської ради депутати затвердили її реалізацію.

Однак, перші кроки на шляху до осучаснення бібліотек у Запоріжжі почали робити ще раніше. Вже змінились приміщення Центральної міської бібліотеки для дорослих, бібліотек на пр. Маяковського, 7 та пр. Соборному, 173. Наразі тривають капітальні ремонти ще двох читалень. За п’ять років планують поступово оновити всі міські бібліотеки.

Бібліотека філії № 18 у Комунарському районі – одна з найбільших читалень району. Вона має понад 5 тисяч постійних читачів. Наразі у приміщенні триває ремонт – бібліотеку осучаснюють та перетворюють на бібліохаб, де можна не тільки почитати книжки, а й попрацювати в інтернеті або відвідати майстер-клас чи або послухати виступи цікавих спікерів.

Приміщення читальні не бачило капітального ремонту з 1976 року. Зараз тут замінили усі комунікації, встановили нові вікна, освітлення, зробили косметичний ремонт у кімнатах та придбали нові меблі. Після закінчення робіт планують відновити шаховий клуб для дітей та проводити різноманітні заходи, повідомляє сайт мерії.

Як розповіла завідувачка бібліотеки філії №18 Запоріжжя Юлія Марцинюк, читачі з нетерпінням чекають відкриття оновленого закладу.

– Ми дуже довго чекали на ремонт. Багато клопоту завдавали старі комунікації, занедбаний вигляд залів. Але нарешті бібліотеки почали змінюватись, у нас тепер буде дуже гарне приміщення. Наші читачі задоволені. Вже з нетерпінням чекають, коли закінчиться ремонт. Сама реформа – це дуже цікавий проєкт. Вона несе в собі перспективу розвитку, – – зазначила Юлія Марцинюк.

Директор департаменту культури і туризму Сергій Білов наголосив, що бібліотеки – це найпотужніша галузь для суспільства, платформа для спілкування, обміну думками, досвідом, та літератури.

– Ми вирішили переосмислити функції бібліотек. Ми є першим в Україні, хто об’єднав дві бібліотечні системи – дорослі та дитячі – в одну юридичну особу: публічні бібліотеки міста Запоріжжя. Ми не звільнили жодної людини, і за рахунок злиття маємо економію близько 5 млн грн. За ці кошти плануємо підвищити заробітні плати бібліотекарям, а також робити й надалі ремонти, – підкреслив Сергій Білов.

Читайте також: У Запоріжжі після капремонту відкриють ще один шляхопровід