Олександр Максимов презентував у Виставковому залі Спілки фотохудожників персональну експозицію «Про те, про се»
На ній представлені роботи фотохудожника за останній рік. Це перша фотовиставка, яка відкрилась під час карантину.
Тут портрети, вуличні фотографії та пейзажі. Головні знімальні майданчики – храм, вулиця, поле. Сюжети без дати та точної адреси. Багато чорно-білих знімків, які оголюють почуття та змушують хвилюватися. Кожна фотографія – окрема історія. На них в сірості будення пробивається світло – через очі, емоції. Автор майстерно показує, як кохання та доброта можуть переворити нас на інших людей, більш красивих та чуйних. Такі собі відтінки тонких почуттів на непідфарбованому тлі нашого життя.
Олександр Максимов планував відкрити виставку ще в березні, до свого дня народження. Такий традиційний «звіт» майстер проводить останні 20 років. Але карантин вніс свої корективи навіть у сталі традиції.
– Ця виставка у процесі підготовки була метушлива. У зв’язку з карантином я думав, що вона вже не відбудеться цього року, – ділиться з нами Олександр Максимов. – Протягом 2 тижнів я відбирав фото для експозиції. Це досить мало часу. Щоб зробити фотографії великого розміру, необхідно провести велику додрукарську підготовку. Тут ще з’ясувалося: лазерні принтери для друку простояли багато часу без роботи (а вони повинні постійно працювати), і це суттєво відбилося на якості фотографій. Мені зіпсували багато робіт. Тому я і кажу, що виставка мені здалася трохи переляканою (посміхається, – авт.), метушливою.
Майстер каже, що йому особливо подобаються фото із серії вулиць. Сумне обличчя дівчини і зацікавлене у хлопця. Вона вже починає пізнавати життя, а він лише випромінює цікавість.
«Я знімав на Покрову на Хортиці. Люблю йти з фотоапаратом проти руху людей. Оскільки у натовпі рух доволі швидкий, люди не помічають камеру. Якщо людина відреагувала на об’єктив, то міняється вираз її обличчя. А людина повинна бути на знімку органічна», – каже Олександр.
Що найважливіше, аби фотографія вийшла вдалою? Емоція та момент. Ситуація змінюється доволі швидко та кардинально. Наприклад, погляд у дівчини – ще декілька секунд, і він стане іншим.
– Доволі часто ми не помічаємо красу навколо нас: красу людських облич, красу природи, а також незвичні ситуації життя, – говорить Олег Бурбовський, голова правління Запорізької обласної організації Національної спілки фотохудожників України. – Олександр Максимов володіє талантом бачення прекрасного в людині, він відчуває внутрішній світ, душу. На знімках Максимова ми бачимо природу та людину у найкращих їхніх проявах.
Експозицію Олександра Максимова «Про те, про се» у Виставковому залі Спілки фотохудожників можна побачити до 10 липня.
Читайте також: Чому картина Модільяні у вітрині художнього салону в Запоріжжі викликала скандал