Клуби Першої ліги дограють чемпіонат
В той час, коли в Прем’єр-лізі давно вже грюкають м’ячі на футбольних полях України, дозволили Аматорській лізі грати та проводити чемпіонати області на містах, професіональні колективи Першої та Другої ліг ніяк не могли вирішити, чи догравати їм свої чемпіонати.
Грати чи не грати?
Ось як це відбувалося. 5 червня на київському стадіоні «Оболонь-Арена» пройшло засідання Ради ліг ПФЛ України, на якому розглядалося питання стосовно догравання чемпіонатів Першої та Другої ліг. У ході дискусії між представниками клубів президент ПФЛ Сергій Макаров поставив на голосування наступну пропозицію: «Перша ліга грає за Регламентом. Після 2 неявок команда залишається у таблиці та серед членів ПФЛ, але далі вже грати не може. Останні 2 місця Першої ліги грають «за виживання» з командами, які посіли треті місця в Другій лізі. Перша ліга розширюється до 18 команд».
Підсумки голосування за відновлення чемпіонату були такі:
«За» – «Металіст 1925», МФК «Металург», «Інгулець», «Агробізнес», «Оболонь Бровар» та «Черкащина».
«Проти» – «Кремінь», «Прикарпаття», «Миколаїв» і «Чорноморець».
Президент ПФЛ Сергій Макаров також був «за» і рішення прийняте – 7 проти 4!
Голосування за плей-офф між Першою та Другою лігами: 12 команд «за» – рішення пройшло.
Також позитивно проголосували за те, аби після 2 неявок команда грати не продовжувала, але залишалася у складі ПФЛ.
Таким чином Рада ліг прийняла свої рішення і останнє слово повинно було бути за Виконкомом УАФ, який мав відбутися 7 червня у Львові. А той у свою чергу за підсумками засідання ухвалив таке рішення:
– рекомендувати Професіональній футбольній лізі України невідкладно скликати позачергову конференцію для вирішення питання про догравання змагань ПФЛ сезону 2019/2020.
Засідання запланували на 11 червня. Місце проведення – НСК «Олімпійський», куди запросили керівництво УАФ та всіх клубів ПФЛ.
11 червня на конференції ПФЛ у Києві були присутні 30 делегатів з 34-х – це вся Перша ліга та 14 представників Другої. Запорізьку команду представляв директор КП «МФК «Металург» Максим Лупашко. Також були присутні Ігор Гатауллін, Олег Протасов, Алан Плієв, Вадим Костюченко та інші.
Головне питання порядку денного – догравання Першої та Другої ліги, обмін між дивізіонами та затвердження плану-календаря спортивного сезону 2020/2021.
Не будемо передавати усі подробиці гарячої дискусії у Києві, які висвітлювалися у режимі онлайн, констатуємо лише головне: «за» продовження чемпіонату Першої ліги проголосували 11 представників клубів, «проти» – 4, «утримався» – 1.
Підтримали догравання «Металіст 1925», «Металург», «Рух», «Інгулець», «Агробізнес», «Кремінь», «Гірник-Спорт», «Минай», «Прикарпаття» та «Черкащина». Проти виступили «Чорноморець», «Миколаїв», «Авангард» та «Балкани». Утрималася – «Волинь».
Стосовно обміну між лігами. Тут було багато думок – і з вильотом, і без нього, і так само з плей-офф та без нього. Андрій Павелко висловив думку про плей-офф між 15-16-ою командами Першої ліги та третіми місцями Другої. Цей варіант і підтримали більшістю голосів.
Обмін між Першою лігою та УПЛ – згідно з Регламентом, з Другої ліги ніхто не вилітає. Попереднє обговорення календаря: матчі будуть проходити переважно на п’ятий день, плей-офф зміщується на кінець серпня.
Згідно плану-календаря, який було затверджено на позачерговій конференції ПФЛ, «Металург» відновлює чемпіонат 24 червня. Першим суперником запоріжців після тривалої паузи став ФК «Металіст 1925». Гра 20 туру відбулась у Харкові на ОСК «Металіст». А вже 29 червня в понеділок МФК «Металург» приймав на «Славутич-Арені» волочиський «Агробізнес».
Одні хотіли піднятися в табелі про ранги, інші жадали заощадити кошти
Прокоментувати ситуацію із конференціями та засіданнями, чому їх було цілих 3, щоб вирішити таке просте питання, ми попросили директора КП «МФК «Металург» Максима Лупашко.
– На жаль, питання з першого разу дійсно не вирішилося, адже дехто хотів, не дотримуючись спортивного принципу, піднятися в турнірній таблиці. Тому і відбулася перша конференція, потім скликали другу, куди вже і більше команд приїхало. Але, на мою думку, все можна було і з першого разу вирішити, бо не було ніяких підстав для зупинки чемпіонату. Дивіться – Прем’єр-ліга грає, аматорам дозволили грати, і чемпіонати області проводяться. Проте і на останній конференції серед учасників були непорозуміння. Лилось багато води та деструктивних розмов. Навіщо, мовляв, нам це потрібно. Одні хотіли піднятися в табелі про ранги, а ті, що знаходились в середині турнірної таблиці, взагалі догравати не хотіли, щоб заощадити кошти і починати вже новий сезон.
– Наприклад, одеський регіон був проти. Вони це по-сусідськи між собою вирішили чи позначилось знаходження всередині таблиці?
– Не знаю, які саме мотиви спонукали їх до цього, але одесити, дійсно, були проти продовження чемпіонату. Однак, коли більшість вирішила догравати, вони заявили: «Ми не відмовляємося, грати будемо, хоча і проти». Можливо, тому, якщо на минулій конференції приймали рішення, що за 2 неявки команда не знімається, а просто опускається нижче по турнірній таблиці, то тепер вирішили діяти лише відповідно до регламенту чемпіонату – за 2 неявки команда позбавляється статусу професійної.
– «Волинь» стверджувала, що проголосує за будь-яке рішення керівництва УПЛ, та раптово при голосуванні утрималася. З чим це може бути пов’язано?
– По-перше, турнірне становище, в якому вони зараз знаходяться, абсолютно влаштовує команду. По-друге, у них зараз важке становище у зв’язку з коронавірусом, посилюють карантин. Тренуватися гравцям не можна, по медичному протоколу клуб не проходить з готовності використання роздягалень на власному стадіоні під час проведення чемпіонату. Саме через це у представника «Волині» були обурення, і вони відмовлялися продовжувати чемпіонат.
– Якщо, не дай Бог, трапиться ще один суворий карантин, що буде з чемпіонатом?
– Проблему будемо вирішувати по мірі її надходження. Адже досі, наприклад, не зрозуміло, що буде, якщо почнуть хворіти гравці. Поки це вирішено таким чином, що команду не знімають з чемпіонату чи не відправляють на карантин, якщо такий випадок станеться. Просто ізолюють гравця. Одного, другого, третього… п’ятого, до тих пір, поки команда зможе виходити на поле в кількісному складі згідно регламенту змагань. А якщо вже залишиться менше 7 здорових гравців на полі, то команді будуть зараховувати технічні поразки.
– З яким настроєм йде на матчі «Металург»?
– Ми вже тренуємося з 11 травня, і хлопці давно хочуть грати, оскільки їм дуже складно без футболу, і, звичайно ж, дехто з них занудьгував. Поки проводимо спаринги і товариські матчі. Команда до початку чемпіонату буде готова в повному складі.
– Які завдання будете ставити? Чи не боїтеся потрапити на плей-офф із командами Другої ліги?
– Ми не боїмося, думаю, що цього не станеться. Завдання у нас піднятися вище по турнірній таблиці, щоб покинути зону плей-офф і зайняти, як мінімум, на 2-3 позиції вище, а може, навіть, і більше.
– Тобто, в решті 11 іграх розраховуєте взяти, як мінімум, 15 очок?
– Так, і хлопці для цього дуже постараються, адже вони грають для запорізьких уболівальників.
Читайте також: У Запоріжжі відродили ігри Ліги чемпіонів