У вересні запоріжці відпочиватимуть в оновленому сквері

Про мер Запоріжжя Володимир Буряк розповів на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці”.

–  Вже у вересні запоріжці отримають ще одну сучасну зону відпочинку. Її фішкою стане не лише відомий скульптурний комплекс, який буде відреставровано до первинного вигляду, а й археологічна знахідка, виявлена під час робіт.  Нагадаю, що ми зробимо оглядовий майданчик і навіс, аби відвідувачі скверу могли побачити сходи до лавки Нижнього Гостинного ряду Торгових рядів 1873 року забудови, – зазначив Володимир Буряк.


Реконструкція скверу Піонерів триває з грудня минулого року. Тут планується висадити нові дерева, облаштувати клумби, встановити нові лавки, урни. Також у сквері з’являться сучасне освітлення та нові тротуарні доріжки. Первісного вигляду набуде скульптурна композиція, яка була центром фонтану, а сам фонтан переробили у яскраву клумбу. По периметру скверу змонтують камери відеоспостереження.

Міський голова наголосив, що під час святкових вихідних багато запоріжців із задоволенням відпочивали на оновленому Правобережному пляжі, як і на Центральному, а також гуляли й на території районів, де вони мешкають. Саме тому відновлення скверу Ювілейного в Хортицькому районі, парку Гагаріна на Космосі, скверу 30-річчя Перемоги та зони відпочинку по вул. Л. Шмідта в Заводському районі продовжиться.

Нагадаємо, за ініціативи мера Запоріжжя Володимира Буряка у місті триває масштабне відновлення зон відпочинку, де запоріжці могли б з комфортом проводити час. Зокрема, вже завершені роботи на Правобережному пляжі – тепер це своєріднии? оазис на березі Дніпра з гарною зеленою зоною та клумбами, лавками, велопарковками, а також сучасним освітленням. Запоріжці із задоволення відпочивають на пляжі в день та гуляють ввечері. Продовжується перша черга реконструкції пляжу в Заводському районі. Тут замінять пісок, облаштують тіньові навіси, роздягальні, спортивні майданчики. Також на пляжі буде пішохідна доріжка для людей з інвалідністю, туалет та медпункт. Роботи мають завершити у серпні.

Окрім пляжів у Запоріжжі впорядковують і парки та сквери. Так, в Заводському районі завершують перший етап реконструкції парку 30-річчя визволення Запоріжжя від нацистських загарбників. У парку вже проклали доріжки, облаштували водопровід та систему поливу, встановили освітлення, а також виготовили нові лавки та підготували спортивний майданчик. Крім того, тут облаштують незвичні газони – їх посіють фітоценотичним способом, що завадить росту карантинних рослин. Також триває оновлення скверу Ювілейного в Хортицькому та парку Гагаріна у Комунарському районі.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, в оновлених скверах буде встановлене додаткове відеоспостереження, щоб захистити їх від вандалів та забезпечити запоріжцям безпечний відпочинок.

Читайте також: У Запоріжжі ремонтують важливий трамвайний переїзд