Десятки яхт різних класів та імен в минулі вихідні підкорювали води Дніпра

На ХХ вітрильній регаті ім. Героя України В. А. Сацького, взяли участь понад 70 екіпажів. Були учасники з Запоріжжя, Дніпра, Києва, Енергодара, Миколаєва та інших міст. Пройшли змагання на території Запорізького міського яхт-клубу.

Під час відкриття регати всі її учасники урочистим маршем пройшли по причалу. Прозвучав Гімн України. Після цього учасників привітав представник команди Володимира Буряка, кандидат в народні депутати Віктор Бусько.

– Ця регата показує, що Запоріжжя знову стало центром спорту. На цей раз водного спорту. Ця регата традиційна, а ми сильні, коли сильні наші традиції. Ми бачимо, що беруть участь в регаті вже цілі династії спортсменів, – зазначив Віктор Бусько. – Зі свого боку хочу сказати, що подібні заходи показують, що Запоріжжя не тільки економічний, промисловий центр, а й гармонійно розвивається в різних напрямках. І ми будемо і далі рухатися в цьому напрямку.

Screenshot_173

Після урочистого відкриття в учасників було небагато часу, щоб перевірити ще раз стан свого судна. І, ось, піднімаючи вітрила, яхти і катамарани, стали виходити з бухти неспішно на річковий простір. Учасники діляться на 7 груп – мінітонників, четвертьтонник, напівтонник, тричвертьтонник, однотонна, туристські класи і катамарани.

Для перемоги головне – майстерність, злагодженість екіпажу, технічне оснащення судна, кажуть судді. Головний суддя регати Олександр Кошовий розповів, що в змаганнях для не однотипних човнів результати враховуються за фактичними приходом на фініш. А для решти флоту результат розраховується за формулою гандикап. Тобто, час, пройдене яхтами в дорозі, уточнюється відповідно до гоночного балу. Цей бал записаний у кожної яхти у вимірювальному свідоцтві, сюди входить – довжина, ширина, осадка, маса судна і т.д. Щоб перемогти, потрібно бути не просто першим. Потрібно пройти дистанцію так, щоб час, який пройшов учасник, перерахувавши на коефіцієнт, було краще, ніж у суперників.

Після дводенних змагань всі переможці вітрильної регати отримали грамоти, медалі та грошові сертифікати.