Тварини, залишені у дикій природі, чоботи та краса острова: таємничий світ Хортиці показали на фотовиставці запорізьких митців

Фотохудожник Ігор Лавров та представник команди Володимира Буряка, депутат облради Віктор Бусько презентували спільну світлини.

Об’єднує цих фотографів те, що вони знайомі з фотографією з самого дитинства.

Любов до цієї справи їм прищепили батьки.

Ігор Лавров почав професійно займатися фотографією 5 років тому. Ці роботи відомі на все місто. Його колега Віктор Бусько не тільки вирішує проблеми регіону, але й чудово фотографує. Познайомилися вони кілька років тому завдяки роботі. Ігор Лавров фотографував одне з підприємств і з тих пір вони приятелюють. Всього було виставлено 12 робіт, три фотографії – Віктор Буська були зняті протягом останніх п’яти місяців. А 9 фотографій – Ігоря Лаврова зроблені за останні 5 років.

– Ми познайомилися з Ігорем кілька років тому, на «Запоріжвогнетриві», коли він приходив фотографувати завод, – згадує Віктор Бусько. – У процесі спілкування з’ясувалося, що у нас з Ігорем трохи схожі долі – і мене, і його до фотографії привів батько. Ми починали знімати ще на радянських фотоапаратах. Пізніше я звернув увагу на роботи Ігоря – на знімки Хортиці, тому теж дуже люблю наш острів і вважаю, що це національна перлина, яку ми недооцінюємо. Ми почали багато знімати разом, Ігор мені допомагав, налаштовував, проводив майстер-класи, і я зробив чимало знімків. Потім ми відібрали з них найкращі для виставки. Мені дуже подобається займатися фотографією. Хоча часто на це не вистачає часу. Щоб поєднувати роботу і фотографії потрібно раніше вставати і пізніше лягати, тому що найвдаліший час для зйомок – це світанки і заходи. Мені найбільше подобається знімати Дніпро і Хортицю.

Screenshot_171

Ігор Лавров розповів, що любить працювати на диких територіях острова, де не зустрінеш людей. Для того, щоб туди дістатися, потрібно йти пішки через переправи, по воді і лісу.

– Щоб зловити потрібні кадри, доводилося працювати в досить непростих умовах. Потрібно проходити через це, щоб добитися цікавих сюжетів. Є знімки, які зроблені випадково, – каже Ігор Лавров. – Наприклад, на одному кадрі просто коні, але один з них ніби, стоїть на двох ногах. Це оптичний ефект і виглядають це неповторно. На двох  фотографіях представлена моя зустріч з диким кабаном. Я лежав у траві, чекав і, побачивши дикого кабана, сфотографував його. Він, помітивши мене, не втік, а підійшов ближче. Мабуть, зацікавився. Хоча це не властиво диким тваринам. Можна сказати, кабан сам вирішив підійти до мене, щоб я зробив ще один вдалий кадр. Так у мене з’явилося два таких знімка.

Фотографи говорять, що часто бачать фотографію перед своїми очима ще до того як зроблять. Потрібно вміти втілити цю картину в реальність. Коли вдається – це велике щастя. Потрібно продумувати свої зйомки, я обираю відповідний час для фото. Заради цього доводиться жертвувати – часом, сном, але результат того вартий. Іноді доводиться йди в дощ, лізти по небезпечним скелям, щоб зробити чудові фото. Заради мистецтва потрібно жертвувати.

Серед гостей виставки був і друг кандидата в народні депутати Віктора Бусько, представник команди Володимира Буряка – Ігор Чумаченко.

– Я дуже пишаюся своїм другом Віктором Бусько, його захопленням. Незважаючи на такий щільний графік передвиборчих перегонів, він знайшов час, щоб довести не тільки самому собі, але й іншим, на що він здатен, – кандидат у народні депутати Ігор Чумаченко. – Світлини – це прояв його духу, його таланту та мудрості. Я його підтримую і вважаю, що саме такі фотовиставки, з таким настроєм і натхненням, ми будемо проводити у центрі частіше. Роботи фотомайстрів пустять з аукціону. А виручені кошти підуть на благодійність та допомогу дитячим будинкам.