Запоріжжя вперше приймало найбільші міжнародні командні змагання в чоловічому тенісі – Кубок Девіса

Це було видовищне протистояння 2 шкіл тенісу. Збірна України, поступаючись тайваньцям по ходу командної зустрічі 0:2, на 2-й день змагань змогла вирвати перемогу і залишитись у Першій світовій групі. Але про все по порядку

Підготовка

Запоріжжя вперше приймало у себе турнір такого рангу. Тож спортивний та медійний ажіотаж у місті розпочався ще за місяць, коли перевірити підготовку до турніру завітала інспекція з Києва. Хвилюватись Федерації тенісу України було чого, адже для нашої країни цей турнір був ювілейний (10-й), і місцева федерація за підтримки міського голови Володимира Буряка намагалась провести його якомога краще, на найвищому рівні.

Спортсмени з Києва та Тайваню прибули за 5 днів до турніру, оселилися в одному з найкращих готелів міста і вже на 2-й день (у вівторок) приступили до тренувань в Палаці спорту «Юність».SHER5388_новый размер

Тренування

Ми побували на тренуванні спортсменів і поспілкувався з першим номером збірної України, який вже 14 років захищає кольори нашого стягу, Сергієм Стаховським. Він розповів, що команда тут тільки 3-й день, але хлопці всім задоволені: залом, готелем та самим містом, де їх добре зустріли. Тож команда готується до змагань і сподівається побачити на трибунах багато запоріжців.SHER5579_новый размер

Рік чи півроку тому ви очікували, що будете приймати суперника в Запоріжжі?

 – Ні, лише наприкінці минулого року дізналися, що будемо грати у вашому місті. Як і те, що тут з’явилася чудова спортивна арена. Я сам з Києва і раніше тут не бував, але ми з товаришами по команді знали, що це одна з найбільш модернових спортивних споруд на території України, і нам цікаво було на неї глянути.

  І які враження?

 – Дійсно, тут все просто супер – як для спортсменів, так і глядачів, – говорить Сергій.

Задля справедливості, зауважу, що тенісний корт кияни все ж таки, привезли з собою, прихвативши його із Федерації тенісу, адже він такий рідний і звичний для гравців нашої збірної.

– Ми привезли його, розклали, і цей корт нас цілком влаштовує. Думаю, влаштує і суперників, бо він досить комфортний.

Чи велика зараз конкуренція в національній збірній?

 – Знаєте, мені б хотілося, щоб вона була більш жорсткою.SHER5353_новый размер

А ви самі як прийшли у великий теніс, можливо, через інші види спорту?

Ні, у секцію тенісу мене віддали ще у 6 років. У секції займалося 50 дітей, і ми строго ходили туди 2 рази на тиждень. Але паралельно я ще бігав на баскетбол і плавання. Проте, першим з кола моїх захоплень відпав баскетбол, пізніше – плавання.

І залишився найдорожчий, буржуазний вид спорту?

– На жаль, так. Для моїх батьків він був не з дешевих. Але, слава Богу, мені щось вдалося із себе зліпити, і я вже багато років виступаю на професійних кортах.

Скільки коштує зараз професійна ракетка?

 – З тих, що випускають 3-4 світові фірми-виробники – близько 150 доларів.

2 роки тому на Конгресі Міжнародної тенісної федерації в Орландо (США) була змінена вся схема проведення Кубка Девіса. Вона пішла в плюс спортсменам чи  чимось не влаштувала?

 – У плюс пішло те, що матчі стали складатися не з 5 сетів, а тільки з 3. Це і глядачеві сприймати легше, і нам не так важко працювати на корті. А от мінусом є те, що змагання в парі та наодинці в останній день змагань йдуть впритул. Тобто, ти можеш відіграти в парі, а через півгодини тобі вже битися наодинці – це досить важко. І фінал у Мадриді, де зустрічаються 24 команди, на мій погляд, мало обґрунтований. Адже там не будуть всі  представники країн світу, і за фактом Іспанія просто грає вдома щороку. В цьому я ніяк не бачу позитивних змін.SHER5607_новый размер

Ви свого суперника з Тайваню по відеозаписам вже вивчили?

– А ось завтра цим і займемось, а поки що самі тренуємося. Хоча знаємо, що перед нами не простий суперник, адже теніс – дуже рівний вид спорту, де всі противники конкурентоспроможні. А ще у них є молодий хлопець, який виграв юніорський «Ролан Гаррос». Загалом, є у тайваньців, кому грати, у нас – теж. Тому будемо битися, – пообіцяв гравець збірної.SHER5540_новый размер

Жеребкування

Напередодні змагань відбулось жеребкування турніру, яке пройшло за участі рефері матчу Паскаля Марія та Володимира Буряка. Звертаючись до присутніх, міський голова зазначив:

– Громада міста вперше буде приймати такий масштабний турнір з тенісу, і це для нас значна подія. Можливим це стало після того, як у місті з’явився Палац спорту-красень. Тепер ми приймаємо в ньому і багато інших видів спорту – він став вже ареною для перших збірних команд України. Тож Запоріжжя, залишаючись індустріальним центром, стає і туристичним та спортивним містом. Гадаю, після матчів Кубку Девіса мешканці міста полюблять теніс ще більше. І перші кроки в розвитку цього спорту ми, як міська влада, обов’язково зробимо, – запевнив міський голова.

Також він привітав команду Китайськго Тайбею, сказав, що знає – вона не проста, але вірить у наших хлопців, тож хай переможе сильніший.SHER5344_новый размер

Віце-президент Федерації тенісу України (ФТУ) Євген Зукін підкреслив,

що Запоріжжя стало 10-м містом в історії українського тенісу, яке приймає турнір такого рангу. Він подякував міському голові за підтримку і підтвердив, що основним фактором при виборі міста змагань став наш оновлений Палац спорту «Юність».

Рефері матчу Паскаль Марія в свою чергу зазначив, що в Кубку Девіса беруть участь 142 команди різних країн світу. Команда, яка переможе в Запоріжжі, буде грати повноцінний етап Першої світової групи, а той, хто програє, опускається у Другу.

Паскаль Марія разом з міським головою Володимиром Буряком провів жеребкування, за результатами якого в перший день змагань перший номер нашої збірної Сергій Стаховський мав грати із другим номером Тайбею Чун Сін Ценгом. А їхній перший номер Тунг-Лін Ву – із нашим Іллею Марченком (другий номер збірної України провів перед цим потужну серію із 8 матчів і у 7 переміг).

Гості з Тайваню розповіли, що прийомом в Запоріжжі вони задоволені, хоча в першу добу в місті на Дніпрі і було холодно. Проте вони без проблем адаптувались. Корт їх теж повністю влаштовує, і тайваньцям вже кортить поборотись з українцями, адже вони вважають, що їхні сили приблизно рівні.

Капітан команди збірної України Андрій Медведєв:

– Ми вперше з командою в Запоріжжі, і тут дійсно найкращі умови для проведення матчів Кубку Девіса в закритих приміщеннях, які ми тільки бачили за спортивну кар’єру. Тож жалітися нам немає на що – корт та м’ячі вибирали самі, в колективі всі здорові.  Розраховуємо на гарний підсумковий результат. На цьому етапі у нас завдання – увійти в кращу групу і проявити себе там наступного року. А загалом, у команди є мрія, за яку ми  боремося вже багато років – виграти Кубок Девіса і привезти його в Україну, – резюмував багаторічний капітан.

Двобій з Тайбеєм

Неочікувано перший день для господарів майданчика вийшов провальним. Так, 34-річний Сергій Стаховський не зміг здолати 18-річного вундеркінда (переможця юніорського «Ролан Гаррос») Чун Сін Ценга, а Ілля Марченко поступився першому номеру тайваньців Тунг-Лін Ву. 0:2 – початок, гірше не придумаєш. Проте на другий день українці показали, хто в домі хазяїн, і героєм матчу виявився той же Сергій Стаховський, який провів 2 зустрічі підряд, не сходячи з корту понад 5 годин. Спершу вони в парі з Денисом Молчановим перемогли Цунг-Хуа Янг та Ченг-Пенг Сье (2:1), а потім Стаховський здолав Тунг-Лін Ву – 2:1. Загальний рахунок матчу зрівнявся – 2:2, і за регламентом в бій вступають другі номери збірних. Цього разу Ілля Марченко не дав себе обіграти, не залишивши шансів Чун Сін Ценгу – 2:0 (6:3, 6:2). Кажуть, збірна України, програючи суперникам 0:2, ніколи ще в своїй історії потім не перемагала. Тож, у Запоріжжі сталося диво, яке надовго запам’ятають шанувальники великого тенісу.

Читайте також: В Запоріжжі суттєво зросли доходи від туристичного збору