Понад тридцять років по вулиці Новокузнецькій 13-15 не робили капітальний ремонт внутрішньоквартальної дороги

Великогабаритний транспорт остаточно розбив дорогу. Тут з’явилися ями майже на всю ширину дороги. Місцеві жителі кажуть, що після дощу складно дістатися під’їзду. Для розв’язання проблем жителі будинків звернулися до представника команди Володимира Буряка, депутата міської ради Ігоря Чумаченко.

– Я тут проживаю 31 рік. За цей час у дворі один раз робили ямковий ремонт. Оскільки в домі знаходиться магазин, сюди приїжджають великі машини, які привозять товар. Вони розбивають дорогу, – розповіла Зоя Грамм. – Ми зверталися, але ніхтонічого не вирішував.

Ігор Чумаченко пояснив, що центральна влада порушує закон про децентралізацію. В рамках якого містам повинні виділяти гроші. Але, на жаль, гроші не виділяються. Тому місцева влада повинна витрачати свої кошти на першочергові потреби – забезпечення ліками, а вже потім роблять дороги.

– Сьогодні ми прийшли, щоб вирішити питання внутрішньоквартальних доріг. Кожного разу, коли роблять бюджетний запит, ми стикаємося з проблемою, що кошти з державного бюджету не надійшли. Немає грошей на інсулін і гемодіаліз. І міська влада вимушена переносити на іншу сесію питання щодо ремонту внутрішньоквартальних доріг, – зазначив Ігор Чумаченко. – Ми не отримуємо гроші з бюджету. Єдине вирішення – мати запорізьке лобі в центральній владі. Тоді депутати будуть контролювати, щоб гроші по децентралізації заходили у місто.

Депутат сказав, що питання про ремонт доріг перенесли на серпень.

– Місто виділяє на район певну суму на ремонт доріг. Ремонт ділять на капітальний або ямковий. У цьому дворі ми приїжджали, складали акт, замірювали кількість робіт і вирахували суму, яка необхідна, – розповів представник Комунарської районної адміністрації відділу комунального господарства Андрій Білоусов.

Крім доріг люди підняли питання про дитячий майданчик, якого тут по суті немає. Поряд з сусіднім будинком, є імпровізований майданчик, який місцеві жителі зробили самостійно. Але на ньому ставлять машини. Люди запропонували перенести цей майданчик, розширити і обгородити. Але оскільки ця ділянка знаходиться в оренді, потрібно знайти орендатора.

– Ми будемо розглядати заяву, щодо дитячого майданчика. Якщо буде можливість, то шукатимемо джерело фінансування. Деякі люди вважають, що якщо майданчик зроблений руками місцевих жителів, то районна адміністрація повинна за ним стежити. Цей об’єкт потрібно узаконювати. Якщо майданчик належить адміністрації, ми будемо за ним стежити, виділяти гроші на реконструкцію. Майданчики повинні бути за всіма нормами, – наголосив Андрій Білоусов.

Кандидат  у народні депутати Ігор Чумаченко сказав, що на найближчій сесії міської ради вирішать питання щодо належності цієї ділянки.

– Беручи в оренду ділянку, підприємець обіцяв зробити дорогу у дворі, соціальну інфраструктуру. Зараз тут знаходиться смітник. Діти самі збудували майданчик, на якому граються, – сказав Ігор Чумаченко. – Ми будемо виносити питання на сесію про розірвання договору про оренду.

Також жителі будинків обговорили питання про об’єкти, які знаходяться у будинку і заважають та багато інших важливих проблем.