Бюджет Запоріжжя в 2020 році, незважаючи на зменшення дохідної частини, залишиться соціально спрямованим

Сьогодні в великій залі міської ради депутатам та громадськості презентували бюджет на 2020 рік. Його розглядатимуть на останній сесії цього року – 18 грудня.

– Ми розглядаємо проєкт бюджету на 2020 рік. Цифри, які «спустила» нам держава – на мільярд менші цьогорічних, однак не зважаючи на це, всі соціально орієнтовані міські програми будуть профінансовані в повному обсязі, – зазначив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.79532330_451724498823501_7695135450742128640_nНа початку презентації мер нагадав, що перед розглядом державного бюджету планувалося обговорити його показники на зустрічі лідерів запорізьких громад з народними депутатами, які представляють наш регіон. Однак, народні обранці не виявили бажання відвідати засідання. Проте цього року вперше в розподілі бюджету взяли участь мешканці Запоріжжя.

– Завдяки соцопитуванню «Формуємо бюджет разом» визначені пріоритетні для містян напрямки розвитку міста. Зокрема, найперше, що турбує запоріжців – будівництво мостів. Вже оголошений тендер, компанія-переможець стане відомою 26 грудня. Також хвилює містян і благоустрій міста. Побажання громади Запоріжжя враховані в бюджеті – видатки на інфраструктуру та благоустрій міста найбільші, – розповів Володимир Буряк

Загалом доходи у 2020 році складуть майже 7,5 мільярдів гривень. Витрати – більше 7,8 мільярдів гривень. При цьому більше половини, 4,2 мільярдів – це захищені статті, спрямовані на фінансування освіти, медицини, соціального захисту.расходы– Дохідна частина на 1 мільярд 100 мільйонів нижча ніж цьогорічна. Це пов’язане з реформуванням низки напрямків, які тепер фінансуються центральною владою. Зокрема це монетизація пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, реформа вторинного рівня медицини. В бюджеті передбачені витрати на вторинну допомогу до 1 квітня 2020 року. Надалі ця галузь фінансуватиметься Національною службою охорони здоров’я, – зазначила директорка департаменту фінансової та бюджетної політики міськради Ольга Вагіс.

При цьому залишаються проблеми з надходженням субвенцій з державного бюджету. Загалом, за результатами децентралізації, Запоріжжя має спрямувати 1 мільярд 200 мільйонів гривень власних коштів на покриття дефіциту держсубвенцій на освіту та медицину, пільги та компенсацію проїзду, оплату праці та комунальних послуг, а також інші повноваження, передані центральною владою на місця.децентралызацыяЧитайте також: Запорізький аеропорт б’є власні рекорди