Саме таку мету поставили перед містом депутати – члени постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму міскради. Як це здійснити – вони обговорювали у середу під час засідання комісії.
Особливу увагу приділили проекту «Підтримки батьків дітей з інвалідністю задля ефективного партнерства в розробці раннього втручання у Східній Україні», що фінансується урядом Німеччини та підтримується ЮНІСЕФ. Розробником ідеї виступає міжнародна громадська організація HealthProm (Лондон), партнерами – Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» (Харків).
Раннє втручання – це заходи, орієнтовані на розвиток дитини та її соціальне оточення. Послуга спрямована на підтримку недержавних організацій, якими керують батьки дітей з інвалідністю та з порушенням розвитку.
На думку голови комісії В’ячеслава Зайцева, подібні проекти допоможуть створити запорізьку «армію» батьків.
– Народження дитини з особливими потребами змінює життя родини, – вважає депутат. – Раннє втручання – це своєрідна реабілітація за допомогою фахівців, які здатні надати необхідну інформацію та психологічну підтримку. Вагомий плюс «Батьки за раннє втручання в Україні» – це розробка проекту з урахуванням можливостей, що з’явилися в результаті включення питання в порядок денний державних реформ.
Наталія Гордибакіна
ДОВІДКА «ЗС»
Впровадження системи раннього втручання в Україні – це можливість покращити життєві шанси дитини. Протягом грудня 2016 – червня 2017 року програма впроваджується в 10 регіонах країни: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській областях, у столиці. Паралельно реалізуються проекти: «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні» (за фінансування ЄС) і «Підтримка батьків дітей з інвалідністю задля їх ефективного партнерства в розробці раннього втручання в Східній Україні» (за фінансування уряду Німеччини та за підтримки ЮНІСЕФ).