Голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення міськради Андрій Маляренко розповів про свою участь у черговому засіданні робочої групи зі створення міського центру гемодіалізу на базі лікарні №10.

Нагадаємо, ремонт приміщення для єдиного центру, де змогли б проходити регулярні процедури очищення крові всі запоріжці із хронічною нирковою недостатністю, триває вже другий рок.

Як розповів Андрій Маляренко, всередині приміщення майже готове,  деякі недоробки залишилися зовні. Зокрема, заасфальтувати  територію навколо будівлі центру працівники зможуть лише навесні, коли зійде сніг. До того ж поспішати немає куди, всі хворі на ниркову недостатність  закріплені за лікарнями і регулярно отримують необхідні процедури. Треба зробити все якісно.

Передбачається, що в гемодіалізному центрі буде чотири великі зали, де встановлять 25 сучасних апаратів штучної нирки. Постачальників обладнання визначатимуть шляхом процедури тендеру. Декілька відомих закордонних фірм згодні надати своє обладнання безкоштовно – таке практикується і в інших містах України.

Пацієнтські громадські організації підкреслюючи, що саме вони є останніми споживачами послуг. Медики не згодні із цим, адже це вони несуть відповідальність, навіть кримінальну, за життя своїх пацієнтів під час процедури. Тому лише технічні характеристики медичного обладнання мають визначальне рішення і повинні впливати на вибір фірми, а не чиїсь вподобання, –  наголосив Андрій Маляренко.

Питання не вирішено. Невдовзі відбудеться наступне засідання робочої групи зі створення міського центру гемодіалізу. Члени комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення виявили бажання бути присутніми на ньому.