Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги зумовило значне збільшення звернень містян за призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

З початком опалювального періоду 2016-2017 років уже звернулося за субсидіями понад 150 тисяч сімей, що становить 53%  всіх домогосподарств міста. Очікується понад 175 тисяч звернень за субсидіями. Про це заявила начальник управління соціального захисту населення міскради Ольга Полковникова під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення міськради.

ЦИФРА

Зараз  у штаті управління, включаючи районні відділення, працює 425 осіб. Вони працюють навіть на вихідні і святах, а кількість звернень і обсяг роботи зростає. Тільки за 10 днів цього року співробітники прийняли 265 звернень від людей, які стурбовані оформленням субсидії.

Зростаюча кількість звернень і стала причиною появи проекту рішення сесії про зміни в структурі виконавчих органів міської ради, зокрема, передбачає збільшення штату працівників районних управлінь праці та соціального захисту населення на 35 одиниць – по 5 в кожному районі.

– Згідно закону ми повинні нараховувати субсидію за 10 днів, але на практиці ми не вкладаємося в цей термін, – доводить Ольга Полковникова. – До того ж у березні в соціальних працівників починається гарячий сезон-перерахунок і оновлення даних вже нарахованих субсидій. Щоб прискорити процес і трохи розвантажити наших фахівців, ми заявляємо про необхідність розширення штату. Сума, яка необхідна на оплату праці додатковим 35 штатним одиницям протягом 11 місяців, становить 3 млн 388 тис. грн.

Ірина ГАВРИЛЕНКО