З понеділка у Запоріжжі вступає в дію рішення виконавчого комітету, згідно якого у місті зростуть тарифи на проїзд. Це підвищення базується на подорожчанні палива і є збалансованим, доцільним і економічно обґрунтованим. Рішення про підвищення цін на проїзд буде діяти виключно у період воєнного часу. Про це повідомляє сайт Запорізької міської ради.

З понеділка ж буде відновлюватися робота комунальних автобусів. Автобуси теж залежить від палива, тому користування ними теж буде платним.

Про формування нових цін на проїзд у автобусах та маршрутках.

Ще у травні приватні перевізники в Запоріжжі влаштували страйк. Тоді вони заявили, що ціни на проїзд потрібно збільшити до п’ятнадцяти гривень через зростання цін на паливо. Фахівці транспортної галузі міста вийшли на цифру у 13 гривень. У цю ціну були закладені подорожчання палива на 110 відсотків, зростання заробітної плати на 25 відсотків та зростання витратних матеріалів на 10 відсотків.

Але під час війни підвищення тарифів на проїзд обов’язково має бути доцільним і обґрунтованим. Саме через це було прийняте рішення, що нова ціна на проїзд буде компенсувати лише подорожчання пального, а інші складові тарифу застосовуватись не будуть. Таке рішення дозволило підвищити ціни на проїзд у маршрутних таксі до дванадцяти гривень. Виключення становлять довгі маршрути, які курсують до Хортицького району. Вони будуть на гривню дорожче. Тобто проїзд на маршрутах номер 10, 92, 55, 87, 36, 96 та 58 становитиме 13 гривень. Що стосується комунальних автобусів, то проїзд в них буде коштувати 12 гривень.

При цьому проїзд у міському електротранспорті залишається безкоштовним. А також у Запоріжжі і під час війни у всіх видах міського транспорту продовжує діяти пільговий проїзд. Пенсіонери можуть скористатися пільгами з десятої ранку до третьої години дня, а усі інші, визначені українським законодавством, пільгові категорії громадян можуть розраховувати на безкоштовний проїзд без обмежень у часі.

____

Посилання на наш Телеграм-канал