«Сьогодні стоїть гостре питання взаємовідношення «Запоріжгазу» з мешканцями певних будинків – там де створено ОСББ або з окремими мешканцями багатоповерхівок – щодо встановлення загальних лічильників згідно з закону про облік газу: там передбачається встановлення загально будинкових лічильників».

Про це заявив заступник голови комісії з природоохоронної діяльності міськради Микола Сілін під час засідання комісії.

– Для нас в пріоритеті питання природоохоронного направлення. Більшість мешканців міста обурені тим, що встановлюють такі лічильники. Проблема в тому, що одні мають велику сім’ю і використовують багато газу, а інші менше. І чому інші повинні сплачувати більше ніж використали? – ставить питання депутат. – Тому що кількість використаного тепла загального лічильника ділиться на усіх мешканців будинку порівну.

Микола Сілін вважає, що, згідно рішення, представники районних адміністрацій повинні вивчити постанову Кабміну і ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» і пояснити мешканцям для чого це потрібно. Таким чином можна знайти компроміс, і також вирішити проблему несанкціонованого відключення газу у будинках. Тим більш зараз зима і природній газ є основним постачальником тепла.

Але не всі депутати погоджуються з цим рішенням. Виникла дискусія. Деякі депутати вважають, що у кожній квартирі повинен стояти газовий лічильник, а загально будинкові повинні встановлювати за згодою мешканців. На їх думку, «Запоріжгаз» повинен дотримуватися права та інтересів мешканців будинків.

– Проблема в тому, що люди зараз сплачують 4,86 грн за газ. У випадку, коли вони відмовляються усім будинком і подають відмову «Запоріжгазу», то через місяць отримують рахунки вже по 9,80 грн. А це вдвічі вище, і теж не законно, – розповів депутат Віталій Рябцев. –  Єдиний спосіб – без згоди власників, тобто КП «Наше місто» або ОСББ, ніяких робіт не проводити.

Депутати вирішили поки це питання поставити на «паузу» та на наступне засідання запросити представника, який зможе розповісти, як зробити, щоб «Запоріжгаз» виконував свої обов’язки згідно закону та постанови Кабміну.