21 вересня на проспекті Соборному, 218, були виконані роботи з демонтажу незаконної рекламної конструкції пункту продажу квитків державних лотерей, що перебільшувала допустимі розміри, а також виділялася різким контрастом.
Запоріжжя майорить вивісками: особливо в «бізнес-центрі» на пр. Металургів установлено багато як незаконних рекламних носіїв, так і «естетично непривабливих». Мета міської влади – очистити місто!
Перший заступник Запорізького міського голови Сергій Мішок зазначив, що на сьогоднішній день вже демонтовано близько 400 незаконних рекламних конструкцій.
IMG_5907– Міська влада і надалі буде системно працювати у цьому напряму, – заявив Сергій Мішок. – У першу чергу це буде стосуватися історичного центра міста після прийняття Генплана, що дозволить показати архітектурну красу будівель та споруд, а не яскраві рекламні картинки, які їх спотворюють.
Зрозуміло, що діємо у рамках законодавства, і демонтуємо те, на що одержали дозвіл. Роботи багато, але треба спочатку удосконалити регуляторні акти у цій сфері, щоб мати нові можливості. Отримання дозволу на демонтаж – не складна, але тривала процедура протягом 3-4 місяців: від актів від спеціальної комісії і повідомлень власників цих конструкцій до приписів про їх примусове зняття працівниками КП «ЗДІА».
Паралельно факти порушень законодавства про рекламу спрямовуються в органи Нацполіціі, інспекцію з благоустрою міської ради, управління з питань захисту прав споживачів.
Зазначимо, що власників під час демонтажу не було, працівники закладу теж ніяк не реагували. Зазвичай, коли немає зворотного зв’язку, подібні роботи проводяться за рахунок міськбюджету, а у подальшому вони компенсуються податками від чесних і порядних підприємців, у т.ч. які своєчасно сплачують за розміщення зовнішньої реклами.
Як вважає прес-секретар Управління патрульної поліції у Запоріжжі Юлія Шеймухова, поліція і патрульні мають знаходитися на місці демонтажу незаконних вивісок, банерів та інших конструкцій, щоб урегулювати можливу конфліктну ситуацію між комунальними службами та власниками.
– Якщо підприємці мовчать, і згідно законодавства, не усунули недоліки за п’ять календарних днів, то треба діяти, – говорить наша співрозмовниця. – Їх задача – демонтувати незаконну конструкцію за свої кошти, або сплатити податок до міського бюджету. Якщо цю роботи проводить КП «ЗДІА», то підприємцю потрібно ще й сплатити штраф.
Проблема у тому, що у місті знаходяться десятки, а то й сотні філіалів компаній, власники яких живуть і працюють у Києві. Конфліктних ситуацій вдосталь, тому що листи отримують керівники, а на місцях працівники не в курсі справ. Нещодавно демонтували рекламний носій на ігровому клубі. Менеджер поводив себе спокійно, пішов нам назустріч і обіцяв терміново сплатити штраф і всі податки.
Кожного тижня ми виявляємо нові підпільні ігрові зали, попри їх заборону законом, що ховаються за вивісками «державних лотерей», і за допомогою слідчо-оперативної групи закриваємо їх. Запорізькі патрульні навіть розкрили серію розбійних нападів на ігрові зали, коли зловмисники пограбували і нанесли тілесні пошкодження працівникам. Проте жодної заяви від власників закладів чи потерпівши до правоохоронців не надійшло.
Зрозуміло, що процедура закриття ігрових залів та притягнення до відповідальності правопорушників є об’ємною і проблематичною. На сьогодні у законодавстві завжди знаходяться прогалини, і власники такого бізнесу змінюють назву компанії, адресу, і знов працюють, наче нічого і не сталося. Наша робота в цьому напрямку проводитиметься і надалі!
За кордоном проблем з незаконною рекламою майже немає, гравці ринку, що хочуть і надалі мати прибутки, чесно сплачують податки. За словами Андрія Кучери, завідуючого сектором з організації роботи з документами дозвільного характеру Департаменту комунальної власності і приватизації міськради, будь яка рекламна конструкція повинна розташовуватися згідно з рішенням, виданим міськвиконкомом. Але зазвичай підприємцям легше заплатити штраф, ніж витрачати кошти і час для належного оформлення дозволу.
– Рекламне сміття буквально скрізь. На пр. Металургів, у 20 метрах від нас, теж розміщений пункт з продажу державних лотерей, – говорить Андрій Кучера. – КП «ЗГІА» працює за графіком, ми прийдемо до усіх нечесних підприємців! Влада серйозно взялась за вуличну рекламу, яка порушує закон чи Правила благоустрою міста, бо необхідно повернути місту охайний і естетичний вид.
Робота з демонтажу незаконно розміщених рекламних конструкцій триває.IMG_5966