Запорізьке міське інвестиційне агентство піклується про рекламодавців та споживачів

Вулиці Запоріжжя стають чистішими та гарнішими завдяки впровадженню міського проєкту «Код міста», який надав поштовх до демонтажу рекламних носіїв, які не відповідають встановленим вимогам. Комунальне підприємство «Запорізьке міське інвестиційне агентство» разом з комунальним підприємством «Градпроект» та департаментом комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради ефективно бореться із розміщеними без дозволу елементами реклами, які встановлені з порушенням всіх норм і правил як технічних, так і, найголовніше, естетичних. Особливо гостро ця проблема стосується, так званих, «вивісок», які псують зовнішній вигляд об’єктів культурної спадщини.photo_2021-12-20_15-55-59

КП «Запорізьке міське інвестиційне агентство» на ринку зовнішньої реклами міста – починаючи з 2001 року. Проте цього року з приходом нового директора – депутата Запорізької міської ради фракції «Партія Володимира Буряка «Єднання» Сергія Ільченка – компанія зазнала значного позитивного розвитку. Завдяки високопрофесійному колективу під керівництвом Сергія Ільченка зміни на краще торкнулися й інфраструктури та комунального господарства міста. Наприклад, кошти, які надходять від розміщення реклами замовників, підприємство спрямовує не тільки на особисту розбудову та сплату податків, дивідендів територіальній громаді, а й на міську інфраструктуру, зокрема у 2021 році фінансові ресурси були направлені на розвиток стадіону.

Піклується комунальне підприємство і про зовнішній вигляд вулиць та безпеку мешканців міста, а саме – сприяє боротьбі з незаконно встановленими рекламними носіями, які розташовані з порушенням як технічних, так і естетичних вимог.

Законодавство та правила – єдині для всіх

Зазначимо, що розміщення реклами у Запоріжжі регулюється згідно з українським законодавством. Зокрема мова йде про Закон України «Про рекламу», постанову КМУ «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами», а також спеціальні документи, ухвалені Запорізькою міською радою та виконавчим комітетом. Серед останніх – Порядок розміщення зовнішньої реклами; Порядок демонтажу, обліку, зберігання і реалізації спеціальних конструкцій, які призначені для розміщення зовнішньої реклами; Положення про порядок плати за тимчасове користування місцем розміщення рекламних засобів, що перебуває в комунальній власності територіальної громади м. Запоріжжя.photo_2021-12-20_13-25-36

До того ж з 2019 року у Запоріжжі впроваджений проєкт «Код міста». Враховуючи рекомендації якого, та згідно з вимогами чинного законодавства, було створено інформаційний довідник з розміщення вивісок та інформаційних табличок, метою якого є утримання об’єктів культурної спадщини в належному стані, відповідно до їхніх архітектурно-художніх особливостей.

Тож, кожен підприємець, який хоче розмістити свій рекламний носій, повинен робити усе за встановленими правилами, аби підтримувати чистоту та естетичність міських вулиць.

Підприємці-порушники отримають по заслугах

І хоча певна кількість підприємців охоче пішла назустріч департаменту архітектури та містобудування й власноруч позбавила місто від незаконних яскравих вивісок, залишилися й ті, хто продовжує чинити опір.

– Дякуємо підприємцям, які виявились небайдужими до зовнішнього вигляду рідного міста та у співпраці з департаментом архітектури та містобудування, який, до речі, є ініціатором розробки «Коду міста», добровільно узгодили свої вивіски та фасади із чинними вимогами. Але, на жаль, інколи доводиться звертатись до механізму примусового демонтажу рекламних засобів, вивісок чи табличок, встановлених самовільно чи з порушеннями, – наголосив директор КП «Запорізьке міське інвестиційне агентство» Сергій Ільченко.photo_2021-12-20_13-24-19

У «ЗМІА» розповіли, що демонтаж вивісок чи табличок здійснюється, якщо:

  • рекламні засоби розміщені самовільно;
  • рекламні засоби встановлені з порушенням Порядку розміщення (або інших нормативно-правових актів у сфері зовнішньої реклами), і їхній власник проігнорував припис про самовільний демонтаж;
  • рекламні засоби, що створюють аварійні ситуації та загрозу життю або здоров’ю людей, та/або заподіяння шкоди майну третіх осіб;
  • у разі припинення діяльності юридичної або фізичної особи-підприємця;
  • у разі невідповідності розміщення вивіски чи таблички вимогам чинного законодавства, архітектурним вимогам, державним нормам, стандартам і правилам, санітарним нормам;
    порушення благоустрою території.

Мобільна група у складі Служби у справах захисту споживачів, Департамент комунальної власності та приватизації й інспекція з благоустрою разом зі спеціалістами КП «Градпроект» постійно здійснюють об’їзди міста та виявляють рекламні конструкції, які були встановлені з порушеннями.

Спеціалісти КП «Градпроект» за допомогою атестованих спеціальних приладів фіксують місце розташування, розмір рекламоносія для подальшого прийняття рішення про законність підстав його розміщення. Якщо у разі перевірки виявляють порушення, складається відповідний акт-припис зі встановленням термінів усунення порушень, який передають або надсилають власнику. Таким чином, якщо об’єкт встановлений незаконно, то у будь-якому разі попередньо ведеться діалог із власниками рекламоносіїв задля завдання якомога меншого болю для підприємців у вирішенні питання приведення зовнішньої реклами до належного вигляду.photo_2021-12-20_13-23-47

Якщо власник у зазначений в приписі строк не усунув порушення, робочим органом готується відповідне доручення на примусовий демонтаж. Такий демонтаж на замовлення КП «Градпроект» здійснює КП «ЗМІА». При проведенні демонтажу постійно присутні правоохоронні органи для забезпечення правопорядку під час виконання примусового демонтажу.
Після демонтажу конструкції зберігаються у відведених для цього місцях. Власник може повернути рекламоносії після звернення з відповідною заявою та після компенсації витрат на демонтаж його реклами. До власників незаконно встановлених рекламних об’єктів, окрім демонтажу, застосовуються й штрафи.

Так, з початку року, було примусово демонтовано понад 40 конструкцій та вивісок. Позитивні результати роботи містяни та гості можуть спостерігати по пр. Соборному, зокрема в районі пр. Металургів, вул. Сталеварів тощо. Робота ведеться і надалі в напрямку приведення місцевої архітектури до якомога ближчого до задуманого архітекторами при будівництві вигляду.

Увага!

Вивіска повинна бути не вище 1-го поверху, площею до 3 кв. м і не затуляти фасадну частину будинку, а літери на ній мають бути прозорі. Аби отримати погодження щодо архітектурного типу і стилю, проєкт необхідно надавати до міського Департаменту архітектури та містобудування.

КП «ЗМІА» на варті репутації підприємців та клієнтоорієнтованості

Аби місцевим підприємцям потім не довелося в екстреному порядку демонтувати незаконні об’єкти, їм пропонується допомога з вирішенням питання встановлення рекламоносія на офіційних засадах. Так, кожен підприємець може ознайомитись із вимогами та «Кодом міста» у відкритих джерелах ще при плануванні вивіски. Своєю чергою Департамент архітектури та містобудування, Департамент комунальної власності та приватизації як робочий орган з питань розміщення зовнішньої реклами міста та інші органи завжди допоможуть у виборі правильного красивого комерційно привабливого рекламного напрямку.

До того ж неправильні кроки у виборі рекламного партнера та розміщенні рекламних конструкцій із порушенням законодавства можуть призвести до втрат у майбутньому – як фінансових, так і репутаційних. Адже стан та підстави розміщення реклами у Запоріжжі постійно контролюються. Тож для розміщення якісної реклами підприємець може звернутись до професіоналів. Зокрема, це – КП «ЗМІА», яке є лідером у галузі зовнішньої реклами в місті.

Маючи власну мережу конструкцій у понад 600 площин, підприємство завжди запропонує найвигідніший варіант реклами по всьому місту в місцях найбільшого скупчення потенційних споживачів. А головне – ціна та ефективність реклами приємно здивує.

КП «ЗМІА» запрошує до співпраці. Звернутися можна:

  • за адресою – вул. Волгоградська, 31;
  • електронною поштою – kp-zmia@i.ua;
  • або телефонами – (061) 239-70-08; 239-71-96; (067) 610-08-63.

Читайте також: Біля головної ялинки Запоріжжя з’явилася нова споруда