В Олександрівському районі прибрали незаконно розміщені кіоскі

2 роки тому міський голова Володимир Буряк дав завдання навести у місті лад та прибрати незаконні споруди.  За цей час було демонтовано сотні кіосків, які не мали відповідних документів та оформлення. І тепер робота в цьому напрямку триває. На початку тижня в Олександрівському районі рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради про усунення наслідків порушень Правил благоустрою території міста Запоріжжя прибрали малі архітектурні форми, розміщені без дозвільних документів.

В усіх районах міста триває ліквідація з вулиць нелегально встановлених МАФів. Загалом робота з очищення Запоріжжя від незаконних об’єктів була розпочата майже 2 роки тому за дорученням міського голови Володимира Буряка. Він тоді заявив, що незаконним спорудам не буде місця на вулицях Запоріжжя. І в місті почалось «велике прибирання»: демонтовано понад 3 сотні споруд та реклами, які не мали дозвільних документів та не відповідали Коду міста.

На сьогодні робота в цьому напрямку триває. Наприклад, 16 листопада в Олександрівському районі по вул. Гоголя, 66, було прибрано одразу декілька споруд. Представники районної адміністрації намагалися зв’язатися з власниками кіосків щодо необхідності здійснення самостійного демонтажу, але ті не вийшли на зв’язок і, відповідно, не вжили потрібних заходів.

Тому для примусового демонтажу залучили комунальне підприємство «Побутовик» та важку техніку підрядної організації.

– Ці кіоски стоять вже декілька років, документів немає, на зв’язок хазяї не вийшли, тому виконком міськради разом з інспекцією по благоустрою ухвалили рішення щодо демонтажу споруд. Загалом по району було прибрано 55 незаконних об’єктів із запланованих 70. Ліквідація ще деяких МАФів призупинена, бо тривають судові процеси, – зазначив голова районної адміністрації Валерій Мостовий.SHER7459

Зазначимо, що роз’ясню­вальні роботи з власниками незаконних МАФів проводяться на постійній основі. Усіх суб’єктів господарювання, чиї об’єкти торгівлі через відсутність дозвільних документів підпадають під демонтаж, попереджають про наявність визначеного часу для виконання роботи самостійно та в добровільному порядку. В разі невиконання рішень виконавчого комітету, тимчасові споруди прибираються примусово підрядною організацією.

– У разі ігнорування прохання щодо добровільного демонтажу на місце виїжджають фахівці для, так званого, «обслідування», аби зрозуміти, яка машина потрібна, який кран, інструменти відповідно до виду робіт тощо. Усі повинні знати, що покарання за незаконне розміщення МАФів буде неминучим, – наголосив Валерій Мостовий.

Нагадаємо, що перед встановленням МАФ слід звернутися у департамент архітектури, де буде надано усі необхідні роз’яснення, як законно встановити об’єкт у тій чи іншій частині міста. А тим часом роботи з ліквідації незаконних малих архітектурних форм продовжуються.

Читайте також: У селищі Запоріжжя-Ліве облаштували перехід через залізничні колії