3 листопада у БК «Дніпроспецталь» відбувся концерт «Симфо хіп-хоп» группи «Танок на майдані Конґо» та Харківського симфонічного оркестру «Слобожанський» (до речі це єдиний в Україні молодіжний оркестр). За словами музикантів, даний проект — мегаексперимент.

Гурт «Танок на майдані Конґо» покаже свій найбільший проект – шоу з симфонічним оркестром, – інтригували напередодні концерту організатори. За їх словами, проект «Симфо хіп-хоп» з’явився у 2013 році в Харкові, поєднавши пісні ТНМК зі звучанням молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський». Цікаво, що колись, під час навчання в Харківській консерваторії, в цьому оркестрі грав лідер гурту Фагот на фаготі. За цей час аншлагові концерти неодноразово збиралися в Харкові, Києві та Львові. І ось гурт вирішив розширити географію та показати «Симфо хіп-хоп» в інших українських містах. З цією метою музиканти відправилися в тур. Наше місто було одним з перших. Після Запоріжжя проект поступово рухатиметься на захід.

Це справжній експеримент – переконався наш кореспондент, відвідавши концерт у нашому місті. Адже поєднати хіп-хоп та оркестр – це дійсно дуже сміливо та досить незвично.

– Ми приїхали до Запорожжя з мегаексклюзивною програмою, – зізнався зі сцени  Олег «Фагот» Михайлюта. За його словами, цей проект — живий, він постійно оновлюється, змінюється з кожним концертом. Композиції, що звучать, обирав диригент і аранжувальник Юрій Яковенко. Музиканти виконували свої старі пісні, слова яких вони вже забули, або абсолютно нові. «Нам «довелося лізти до інтернету за текстами», – жартував Михайлюта.

Півроку ідею втілювали у життя

– Кому належить ідея поєднати хіп-хоп та симфонічний оркестр? Ви відразу погодились на цей експеримент, чи довго розмірковували? – цікавлюся у Фоззі.

Ідея виходила від художнього керівника оркестру Гаррі Абаджяна. Свого часу він викладав гру на фаготі Фаготу в Харківській консерваторії.

Олег давно хотів чогось подібного, а тут все вийшло.

– Скільки часу пройшло з моменті виникнення ідеї до її втілення у життя?

– Півроку. Диригент Юрій Яковенко вибирав пісні і аранжував їх для оркестру, група приїжджала до Харкова, щоб все зібрати разом.

– Вам виступати комфортніше, коли на сцені тільки учасники гурту ТНМК, або цілий симфонічний оркестр?

– Зазвичай найважчий концерт – перший після симфо, коли в голові ще скрипки звучать, але чуєш їх тільки ти.

Мегаексперимент вдався!

«Танок» дійсно постав перед запорізькою публікою в новому амплуа. Ні, музиканти не вдягли фраки і метелики. З цієї нагоди вони не змінили своєму іміджу. Мабуть від них цього глядач і не очікував. Але вони зазвучали по-іншому. Глибше і серйозніше.

Були як прем`єри пісень, так и старі хіти. Серед яких «Восени», «Гранули», «Мушу йти» та інші.

Також Олег Михайлюта виконав «смертельний номер». Так Фоззі називає гру Фагота на… фаготі.

В перервах між піснями музиканти розповідали, що їх пов`язує з нашим містом.

Так, Фоззі згадав, як в січні 1995 році ТНМК відправився в свій перший гастрольний тур. Тоді перший концерт відбувся у Запоріжжі. Згадали, як були на святі гурту «Хорта» та просили глядачів не забувати свого покійного земляка Андрія Лободу.

Запорізька публіка дуже тепло зустріла експеримент відомого гурту. Музикантам підспівували. Більш активні містяни вставали з місць та танцювали у проходах.

Дуже довго глядачі не відпускали артистів ці сцени. На біс вони виконали «Зроби мені хіп-хоп» та «Файна Юкрайна».