Чудова пора золотої осені змінюється періодом похолодань, дощів і простудних захворювань.
Щорічно в Україні ГРВІ хворіють від 10 до 14 млн. чоловік, що надає істотного економічного збитку країні.
Для ефективної профілактики грипу та ГРВІ необхідно забезпечити адекватне харчування, багате не тільки калоріями, але і вітамінами і мікроелементами. Саме вони дозволяють нашому організму повноцінно функціонувати і підтримувати імунну систему. Раціон повинен включати фрукти, овочі, зелень, щодня – цибуля і часник у сирому вигляді. Корисні цитрусові – апельсини, лимони, грейпфрути, а також малина, чорна смородина – свіжа і у вигляді варення, джему. Не варто зловживати калорійною, жирною їжею, яка уповільнює імунні реакції.
Потрібно вдосталь спати, тому що імунна система чутлива до дефіциту сну.
Обов’язкове дотримання правил особистої гігієни – перш за все, регулярне миття рук з милом.
Показані фізичні навантаження, заняття спортом краще проводити на свіжому повітрі.
Потрібно своєчасно лікувати наявні захворювання, так як вони можуть загострюватися в будь-який момент, особливо при переохолодженні або при ГРВІ.
Необхідно уникати великого скупчення людей, контакту з хворими на грип та ГРВІ, при неможливості уникнути контакту, носіть захисну маску. При появі в сім’ї хворої людини, необхідно обмежити контакт з ним інших членів сім’ї, частіше провітрювати квартиру, робити вологе прибирання, виділити хворому набір посуду, якої ніхто, крім нього користуватися не буде.
Той, хто захворів повинен носити маску і міняти її кожні 2 години – інакше вона сама стає джерелом інфекції.
Основним захистом від усіх типів грипу є вакцинація. Щеплення на сьогоднішній день залишається найнадійнішим засобом для запобігання захворювання. Імунній системі, укріпленої в результаті вакцинації, буде простіше впоратися з будь-яким захворюванням, що мають простудних природу. Завдання вакцини від грипу – не ліквідація захворювання як такого, а зниження ймовірності зараження вірусом і зменшення ризику всіляких ускладнень у випадках зустрічі з цією недугою.