Модна концепція «посилення імунітету» не має наукового обґрунтування

У спробах зміцнити імунітет, особливо в період пандемії коронавірусу, все більше людей звертають увагу на продукти, які «підвищують» або «підтримують» імунітет. Але немає таких чарівних продуктів, які б одразу підвищили здатність організму опиратися хворобам. Більше, того, подібні спроби підсили імунітет не мають наукового обґрунтування. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України

Більше імунних клітин не означає краще для організму. Насправді будь-яке збільшення кількості клітин не завжди є доброю ідеєю. Скажімо, деякі спортсмени займаються «кров’яним допінгом»: штучно збільшують кількість клітин крові та підвищують їхню продуктивність – і таким чином ризикують найближчим часом отримати інсульт.
Штучно збільшити кількість імунних клітин особливо складно, адже в імунній системі дуже багато їхніх типів, що реагують на безліч різних мікроорганізмів. Які конкретно клітини треба «наростити» у випадку тієї чи іншої хвороби і на скільки – визначити і проконтролювати неможливо.

Чи зміцнюють імунітет фітопрепарати і добавки?

В аптеках можна знайти флакони з таблетками і рослинними препаратами, які «підтримують імунітет» або «підвищують здоров’я імунної системи». Хоча було виявлено, що деякі з них змінюють певні властивості імунної системи, та досі немає жодних доказів того, що вони фактично здатні зміцнювати імунітет до того рівня, коли він краще захищає нас від інфекцій і недугів. Учені не знають, наприклад, чи дійсно рослини, які начебто підвищують рівень антитіл у крові, роблять щось корисне для загальної імунної реакції.

Що реально можна зробити для зміцнення імунної системи

Найпершим і найважливішим кроком до підвищення імунітету є здоровий спосіб життя. Кожна частина вашого тіла, зокрема імунна система, працюватиме краще, коли ви підтримаєте її здоровими звичками:

  • не паліть;
  • регулярно вживайте фрукти й овочі;
  • більше рухайтесь;
  • частіше бувайте на свіжому повітрі;
  • підтримуйте здорову вагу тіла;
  • не зловживайте алкогольними напоями;
  • достатньо спіть;
  • уникайте стресів.

inf_IMMUNITET12_1600x1200_rgb_72dpi

Слово «імунітет» походить від латинського слова «immunitas» і означає «звільнення». Імунітет – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму.

Читайте також: У запорізькій лікарні облаштують інфекційне відділення для дітей