Якщо ви втратили роботу, існує маса ідей заробітку, для реалізації яких досить невеликої площі в кілька квадратних метрів
Навіть, коли не маєте вагомого стартового капіталу, комерційна діяльність гаражного формату стає реальним шансом заробити пристойні гроші.
Цей бізнес отримав широку популярність ще в 70-х роках минулого століття і процвітає досі. За статистикою, на сьогодні в Україні близько 15% дорослого населення має бізнес в гаражі, дохід від якого є їхнім основним заробітком. Причому одні працюють нелегально, інші проходять законну реєстрацію і оформлюють ФОП або ТОВ.
Чим же така приваблива робота на території гаража? По-перше, відсутність витрат на орендну плату. По-друге, мінімальні початкові вкладення у справу, а заробляти в місяць можна чималі гроші.
Звичайно, при слові гараж, перше, що спадає на думку – це автомобільний бізнес. Але шиномонтажів, автоелектриків та інших майстрів «на всі руки» в гаражних кооперативах нашого міста і без вас вистачає. Тому потрібно вигадати щось нове, навіть, по обслуговуванню того ж авто. Наприклад…
Суха автомийка
Мийка авто сухим способом набирає все більшої популярності, що пояснюється хорошою рентабельністю (11,5%), відсутністю потреби в спеціальних навичках і простотою виконання. Невисока вартість послуги і необхідність догляду за автомобілем, забезпечує постійний потік клієнтів.
Додатковим плюсом є економія на оплаті за електроенергію і воду. Дані ресурси не використовуються в процесі виконання маніпуляції. Істотним мінусом є неможливість проведення робіт при температурі нижче 3 градусів тепла. Тому можливість опалення гаража краще продумати заздалегідь.
Почати заробляти на цьому можна, маючи 12 тис. грн в кишені. Вони потрібні на покупку інвентарю та миючих засобів. Так, на обробку одного автомобіля використовується до 40 грн коштів. З огляду на те, що вартість послуги 120 грн, з однієї мийки ви будете заробляти 80 грн. Тож миючи хоча б 5 машин на день, в місяць будете отримувати 12 тис. грн чистого доходу.
Якщо продовжити автомобільну тематику, то можна ще прямо в гаражі відкрити магазин запчастин, щоб сусідам далеко не їздити за необхідними деталями, налагодити виготовлення незамерзної рідини для омивання лобового скла і таке інше.
Проте, є ще багато інших напрямків бізнесу в гаражних умовах.
Модульні картини
Людині з почуттям стилю і творчою жилкою, можна організувати прибутковий бізнес зі створення і продажу модульних картин. Зробити це під силу будь-якому «гаражнику», що володіє навичками друку на принтері. Майстерність дизайнера стане в пригоді тільки при створенні оригінального і якісного зображення. В інших випадках технологія проводиться за шаблоном. Звичайно, для відкриття виробництва модульних картин знадобиться спеціальне обладнання та витратні матеріали (близько 85 тис. грн). Додатково слід запастися набором масляних фарб і гуаші. Це потрібно для створення ефекту справжнього витвору мистецтва, щоб підкреслити деталі вручну. Вартість 1 кв.м картини – 1800 грн. За 8 годин можна зробити 6 кв. м, що складе 10 800 грн.
Працюючи 5 днів на тиждень, можна створити картин на 216 тис. грн. Якщо всі вони будуть продані, чистий прибуток після вирахування витратних матеріалів складе близько 92 тис. грн.
Друк на футболках і кухлях
Нанесення малюнків на футболки та кухлі – відмінна ідея для створення індивідуального подарунка. Організували такий бізнес в гаражі – і ваші фінансові показники залежать тільки від вашої креативності і фантазії. Проєкт має перспективу хорошого доходу при мінімальних витратах на виготовлення штучного товару. Але на легкий прибуток розраховувати не доводиться. Конкуренція в цій сфері висока, тому, щоб мати стабільний дохід, доведеться докласти великих зусиль.
Загальна сума інвестицій (оснащення + витратні матеріали) – 41 440 грн. Прибуток точки залежить від кількості замовників і складності замовлень. В середньому друк на один кухоль приносить 80 грн, на футболку – 120 грн. Такий прес для сублімації можна замовити через той же Aliexpress, він коштує лише $87,78. Проте дозволяє легко і швидко переносити будь-які зображення на чашки. До такого пресу необхідно докупити струменевий принтер, спеціальне чорнило і папір. Після чого можна організувати власну справу з продажу оригінальних чашок.
Виробництво ременів
Виготовлення вишуканих аксесуарів – одне з відповідних напрямків для бізнесу. Для цеху з виробництва ременів не потрібно особливих умов і великого приміщення, досить 6-8 кв. м. Витрати на оснащення гаража залежать від вибору обладнання. Зустрічаються:
- автоматичне (більше 160 тис. грн) – дозволяє прискорити процес виготовлення одного виробу;
- ручне (близько 88 тис. грн) – тимчасові витрати на виробництво одного аксесуара значно збільшуються, але вартість ременя за рахунок ексклюзивної «ручної роботи» збільшується в рази.
Ремені в основному виготовляють зі шкіри, закупівля якої обійдеться у 12 тис. грн. На пряжки і фурнітуру піде ще 4 тис. Рекламні витрати складуть 6 тис. грн, не зайвим буде створення власного сайту. Збільшивши бюджет на 12 тис. для інтернет-просування, ви підвищите значно продажі.
В середньому, щомісяця можна розраховувати на виручку 20 тис. грн.
Клепаємо цвяхи
Для їх виготовлення не потрібні великі виробничі потужності і високотехнологічне обладнання. Проте, це продуктивний бізнес в гаражі. Технологія випуску круглих будівельних, шиферних цвяхів проста: нарізаються заготовки потрібного розміру з відповідного дрота; формується капелюшок, вістря, насічки; готовий продукт упаковується.
В якості сировини використовується дріт у великих бобінах (0,6-1,8 т). Її вартість залежить від складу, кольору – 9-14 тис. грн за 1 тонну. Найпримітивніше оснащення включає: тельфер – призначений для випрямлення дроту, для гаражних умов підійде ручний – від 8 тис. грн; мініверстат – можна придбати за 140 тис. грн.
В середньому для запуску виробництва досить 160-180 тис. грн. Якщо робити по 4,5 тонни цвяхів в місяць, виробництво окупитися за 12 місяців.
Виготовляємо ключі
Якщо ви шукаєте просту ідею для організації бізнесу в умовах гаража, то це надання дрібних побутових послуг населенню. До того ж виготовлення ключів входить до переліку проєктів з мінімальним фінансовим вхідним порогом. Щоб вийти на заробіток у 28 тис. грн, бажано мати гараж в людному місці, володіти високою працездатністю і вкласти у справу 60 тис. грн.
Початковий капітал потрібен на придбання спеціалізованого обладнання. Це може бути багатофункціональний верстат, але дешевше буде придбати 3 агрегати вузької спрямованості. Обираючи верстати, бажано звертати увагу на країну, в якій вони зроблені. Найдешевші – китайські, але з огляду на термін їхньої експлуатації, вони просто з’їдають стартовий капітал. Високою якістю відрізняється німецьке обладнання, але коштує воно дорого. Для початку оптимальними будуть вітчизняні верстати:
- вертикальний – 12 400 грн;
- універсальний – 20 800 грн;
- для виготовлення дублікатів ключів від домофона – 9 600.
Щоб заробляти нормальні гроші, в день бажано обслуговувати 30-50 осіб. При середній вартості замовлення 80 грн, теоретично буде виходити до 4 тис. грн на день. Звичайно, на практиці цифри виходять набагато скромніші, але підіймати 1 600 грн в день цілком реально. Після вирахування всіх витрат, в місяць майстерня буде приносити близько 20 тис. грн.
Це вам лише кілька прикладів з детальними описами, з чого розпочати свій бізнес. А ще в умовах гаражу можна виготовляти чохли для айфонів, туалетний папір, вироби з дерева, різати скло, шити валянки, робити цеглу, каркаси для теплиць і таке інше. І все має попит у населення. Потрібно лише ваше бажання прикласти до цього руки.
Читайте також: Чим небезпечні світлодіодні лампи освітлення