У місті було проведено ярмарок вакансій. Це можливість працевлаштуватись для тих, хто шукає роботу. Представники роботодавців пропонують різні варіанти. Найбільш затребувані, зрозуміло, робочі професії. Затребувані нині спеціалісти і у надзвичайників. Наприклад, аварійно-рятувальний загін спецпризначення шукає водіїв-саперів, які до цього пройдуть необхідну підготовку.

Вакансії на ярмарку пропонував і “Запоріжелектротранс”. На підприємстві нині потрібні водії тролейбусів. Зарплату обіцяють від 15 тисяч гривень. Також «Електротрансу» потрібні, зокрема, слюсар четвертого та п’ятого розрядів з ремонту колісних транспортних засобів. А ще слюсарі-електрики того ж розряду з ремонту електроустаткування й акумуляторники. Готові взяти на роботу у Запоріжжі вимушених переселенців за фахом готельно-ресторанного бізнесу. Зокрема, офіціантів та кухарів.

Так, в обласному центрі зайнятості кажуть, раніше безробітні могли перебувати на обліку дев’ять та більше місяців і шукати підходящу роботу. Зараз на це дається не більше місяця.

– Згідно постанови Кабміну від 7 травня, протягом 30 днів людина може шукати роботу згідно з її попередньою роботою, зарплатою, але далі для неї будь-яка робота є підходящою, і це правильно в умовах воєнного часу, незалежно від того, яку посаду ти обіймав, сьогодні для тебе будь-яка робота має бути підходящою. Тож, 30 днів ми можемо з вами шукати роботу, яка підходяща, а потім ми будемо пропонувати будь-яку роботу, якщо ви від двох пропозицій відмовитесь, ми маємо право зняти вас з обліку, – розповіла директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Загалом, на обліку в центрах зайнятості області зараз 17 тисяч безробітних. На одне робоче місце зараз претендують 19 людей. За аналогічний період минулого року було 8. Вакансій нині майже 2,5 тисячі.

____

Посилання на наш Телеграм-канал