Як проходить реформування Запорізької міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги, до чого це приведе і як відобразиться на лікарях та пацієнтах, розповів директор закладу Дмитро Івченко

– Суть реформи в медичному закладі – покращення роботи та збільшення кількості медичних послуг. Для цього в лікарні з’являться нові ліжка, яких раніше не було – гінекологічні, ЛОР, офтальмологічні, реабілітаційні та інші. Тому буде перерозподіл ліжко-місць, наприклад, за рахунок 3-ї хірургії ми відкриємо відділення реабілітації та ще декілька напрямків, – сказав Дмитро Івченко. – Жодне ліжко не скорочується, жоден співробітник не звільняється. Відбувається перепрофілювання деяких ліжок під інші відділення. І всього два відділення змінюють локацію. І все. Для всіх є робота. Ніхто не постраждає.

Він зазначив, що всі нововведення в лікарні є вимогою часу. Реорганізація лікарень передбачена в рамках Всеукраїнської медичної реформи.

– У Національної служби здоров’я України є певні вимоги для лікарень інтенсивного лікування, є перелік, які ліжка повинні бути, які відділення новостворені. Якщо нічого не робити, ми не зможемо повноцінно працювати, – підкреслив Дмитро Івченко.

Що стосується інформації про конфлікт, який начебто існує в лікарні, то, за словами її директора, це не зовсім так. Ситуацію ускладнює завідувач 3-ім хірургічним відділенням Володимир Акіньшин. Саме він виступав перед депутатами на сесії міськради з заявою, що хтось щось скорочує.

– Ніяких особистих претензій до Акіньшина в мене немає. Людина просто незадоволена, що він перестає бути завідувачем. Його ніхто не звільняє, йому запропоновано й далі працювати лікарем, – уточнив Дмитро Івченко. – Хірургічний напрямок та хірурги – це серце лікарні, і все продовжить працювати, з урахуванням деяких організаційних змін. На мій погляд, ситуацію нагнітають політики, що прагнуть на цьому заробити собі бонуси. А це питання організації роботи медичного закладу. І як головний лікар, я впевнений, що лікарня повинна розвиватися, жодної медичної послуги ми не маємо наміру втрачати.

Дмитро Івченко наголосив, що в лікарні готові прийняти комісію, показати всі матеріали, які передували запланованим змінам.

– Ніякої таємниці немає. І проблеми теж немає, – заключив він.

Читайте також: На Запоріжжі чоловік потрапив до реанімації через отруєння грибами