Кого годують безкоштовно в навчальних закладах Запоріжжя

За інформацією “Запорозька Січ” звернулася до департаменту освіти та науки міськради. За законом, безоплатним харчуванням в закладах загальної середньої освіти забезпечуються пільгові категорії дітей.

Кого годують без оплати

 • дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах протягом усього періоду навчання у закладі загальної середньої освіти;
 • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • дітей з малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
 • дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків;
 • дітей, які є інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • дітей, які відвідують групи продовженого дня та за рішенням педагогічної ради звільнені від оплати за харчування (у відсотках чисельності групи за списком): 10% – у повному обсязі; 15% – на половину вартості.

У той же час, рішенням виконкому ЗМР від 26.11.2018 № 526 «Про затвердження переліку категорій дітей, що забезпечуються безоплатним харчуванням у комунальних закладах освіти, та встановлення показників вартості харчування дітей у комунальних закладах освіти м. Запоріжжя у 2019 році» до цього переліку пільгових категорій дітей, окрім вищезазначених, увійшли:

 • діти закладів загальної середньої освіти санаторного типу для дітей з латентною туберкульозною інфекцією;
 • діти із сімей учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил) та діти із сімей загиблих учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил), які мають відповідні документи;
 • діти, які потрапили у складні життєві умови.

Рішення про безкоштовне пільгове харчування приймає педагогічна рада, до складу якої входить заступник директора закладу, практичний психолог, класний керівник та представник батьківської громадськості. Ця комісія може за необхідністю здійснити запит до установ, підприємств щодо надання інформації для уточнення обставин ситуацій, які негативно впливають на життя чи стан здоров’я дитини. Також вони мають право скласти акт обстеження житлово-побутових та майнових умов життя дитини.

– Можу вас запевнити, жодна дитина, якій необхідна підтримка, не залишається поза увагою педагогічного колективу школи. Відмов у нас практично не було, всі діти тих, хто звернувся, отримують безплатне харчування, – каже Наталя Вітковська.

Алгоритм оформлення пільгової категорії для безкоштовного харчування учнів 1-11 класів, які потрапили у складні життєві умови:

 1. Необхідно звернутися до керівництва закладу загальної середньої освіти із ЗАЯВОЮ (зверненням, клопотанням) щодо необхідності надання пільгового безоплатного харчування від імені самих учнів, батьків учнів або осіб, що їх замінюють.
 2. Постійною комісією з розгляду питань щодо надання пільгового безоплатного харчування учням, які потрапили у складні життєві обставини, забезпечується оперативне опрацювання заяв, звернень, клопотань та інших документів щодо необхідності надання пільгового безоплатного харчування таким учням.
 3. За результатами розгляду заяв та інших документів про необхідність надання пільгового безоплатного харчування дітям, які потрапили у складні життєві обставини, готується протокол засідання постійної комісії з розгляду питань щодо надання пільгового безоплатного харчування учням з визначенням терміну надання безоплатного харчування дитини.

Запоріжці знають про можливість безкоштовного харчування дітей у школі і все більше користується нею. Це доводять цифри.

Так, на 1 січня 2019 року, коли скасували безкоштовне харчування для всіх дітей, які потрапили в складні життєві обставини було всього 288 по всьому місту (124 дитини були учнями 1-4 класів, та 164 дитини навчалися в 5-11 класах). В школах у кожному класі проводилися роз’яснювальні бесіди з батьками і дітьми. І на кінець навчального року цифри змінилися. Станом на 24 травня безкоштовним харчуванням було забезпечено вже 1178 дітей цієї категорії, з яких 589 – це учні 1-4 класів.  Що маємо на даний час?  Наразі безкоштовними обідами забезпечені 652 дитини (311 – учні 1-4 класів, 341 – учні 4-11 класів). Процес триватиме безперервно, адже життя змінюється, і трапитися щось у родині може кожного дня.

Повний текст читайте в новому випуску газети “Запорозька Січ”.

Нагадаємо, запорізьких учнів до школи возитиме сучасний автобус.