Важкі часи потребують рішучих дій, тому держава і бізнес здійснюють безпрецедентні кроки для того, аби зберегти роботу підприємств і забезпечити позитивну динаміку відновлення роботи компаній. Так, з 01 квітня влада запровадила спрощену систему оподаткування у 2% для ФОПів та компаній з річним доходом до 10 мільярдів гривень, а також скасувала ряд перевірок.
Лише 14% підприємців зараз працюють у тому ж режимі, що й до війни. Найбільшими проблемами для бізнесу стали військова агресія, логістичні труднощі та падіння продажів.
1. Війна: підприємці втратили майно, що залишилось на окупованих територіях або було знищене внаслідок бойових дій;
2. Логістика: руйнування звичних транспортних ланцюгів призвело до закриття складів та поштових відділень на окремих територіях, затримок постачання та здорожчання доставки;
3. Продукція: підприємці розпродують довоєнні запаси товарів і поки що не знають, як їх поповнити. Виготовлення продукції не завжди можливе через релокацію бізнесу, знищення складів і потужностей, міграцію або мобілізацію працівників. Крім того, сама сировина виросла в ціні, як і закордонні поставки. Тож як власне виробництво, так і експорт призведе до подорожчання товару.
4. Продажі: через міграцію та пріоритетність питань безпеки українці почали менше витрачати коштів на товари не першої необхідності. Деякі категорії продукції взагалі не мають попиту.
Як наслідок, протягом перших двох місяців бойових дій майже 200 тисяч компаній та ФОПів по всій Україні подали заявки на пільгове оподаткування, щоб зберегти можливість працювати далі. Вже у квітні завдяки діям держави та самого бізнесу кількість працюючих підприємців зросла.
____