Український ринок праці помітно відреагував на війну, яка триває вже більше місяця. Чимало українців тимчасово або зовсім залишились без роботи. Змінилась і географія пошуку працівників. Серед спеціалістів теж відбулись помітні зміни — кількість вакансій продавців знизилась на -40%, – повідомляє один з найбільших в Україні ресурсів з пошуку роботи.

Кого шукають роботодавці?

У березні працедавці змістили фокус уваги з працівників сфери торгівлі. Кількість вакансій продавців знизилась з 10 тис. до 6,3 тис. Поменшало вакансій і кухарів, а пропозиції для офіціантів взагалі зникли з найпопулярніших. При цьому зберігається відносно стабільний попит на вантажників, охоронців, кур’єрів, нянь та швачок.

Найчастіше протягом березня на шукали водіїв — 9,5 тис. вакансій. Варто відзначити, що в березні уряд дозволив водіям категорії С керувати вантажівками, що значно розширило аудиторію претендентів на таку роботу. Також, до списку популярних спеціалістів додались будівельники, яких нині потребує більше тисячі роботодавців.

Рівень заробітних плат у березні

Зменшення виробництва та активності споживачів негативно впливають на прибутки компаній, а отже і на їх спроможність платити високу заробітну плату. Як наслідок, у березні зарплати на ринку робітничих професій дещо “просіли”. Однак є й ті, у кого зарплата в березні виросла — це кур’єри.