І навіть на дачах на околицях спокійного сьогодні Запоріжжя можна зіткнутись з нерозірвавшимися снарядами.

«Нажаль, сьогодні можна знайти вибухові знаряддя на будь-якій території, де встигли побувати збройні агресори. Слід бути уважним та обережним під час проведення земляних робіт на дачних ділянках чи полях, під час прогулянки в лісах та парках, на річках, у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів, військових частин, залізничних колій та інших об’єктах інфраструктури», – розповідає начальник Управління вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Сергій Угрюмов.

Другий місяць поспіль співробітники вибухотехнічної служби працюють у посиленому режимі. На території Запорізької області, де ведуться активні бойові дії, спеціалісти проводять роботи по обстеженню території міста та області, виявляють, вилучають і знешкоджують небезпечні предмети.

Тож, спеціалісти вибухотехнічної служби нагадують громадянам елементарні правила, які можуть врятувати людське життя. Тож у разі виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів одразу ж слід телефонувати до відповідних профільних служб за номерами 101 або 102. До приїзду спеціалістів за можливості, слід позначити місце виявлення предмету за допомогою підручних засобів та відійти на максимально безпечну відстань, зберігаючи спокій та рівновагу.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

– проводити будь які маніпуляції з виявленими предметами, торкатися їх, намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет;
– використовувати поруч із знахідкою відкритий вогонь і палити;
– користуватися поруч з предметом засобами радіозв’язку, мобільними телефонами та іншими приладами, що передають радіосигнали;
– до прибуття фахівців місце знахідки потрібно взяти під охорону та не допускати туди сторонніх осіб.

вибухівка 1 вибухівка 3 вибухівка 2 Вибухівка 4