Через свою недостатню поінформованість частина мешканців Запоріжжя зараз активно виражає свою стурбованість новими тарифами на обслуговування житла та прибудинкових територій, які їм начебто виставили три керуючі компанії, що стали переможцями конкурсу.
Нагадаємо, компанія «Місто для людей Запоріжжя» виграла одразу два лоти, «Мрія» і КП «Запоріжремсервіс» – по одному. У Шевченківському районі та Космічному мікрорайоні переможцем стала «Керуюча компанія «Мрія», компанія «Місто для людей Запоріжжя» обслуговуватиме будинки Олександрівського району і Південний мікрорайон, а також Хортицький район і правобережну частину Дніпровського району. Комунальному підприємству «Запоріжремсервіс» дісталися Вознесенівський, Заводський райони і лівобережна частина Дніпровського району.
На сайті мерії опубліковані тарифи керуючих компаній на обслуговування будинків, в яких мешканці не створили ОСББ. У кожного будинку вартість послуг своя.
В останні часи ряд ЗМІ активно заробляє популярність читачів на темі про начебто захмарні ціни послуг і подорожчення в декілька разів. Більш того, дехто із місцевих політиків так само намагається заробити бонуси виборців. При цьому не помітивши очевидне і не намагаючись вникнути в суть питання та опублікованих документів.
Щоб розставити крапки над «і», у вівторок в міськраді зібралися члени постійної депутатської комісії з питань життєзабезпечення міста та інші депутати. Також було запрошено директорів керуючих компаній та профільного заступника міського голови Олексія Бородая.
-
Ми діяли в рамках закону, який зобов’язав нас провести конкурс на вибір керуючих компаній для будинків, де мешканці досі не створили ОСМД, і ми це зробили, – розповів він. – Тому процес переходу до керуючих компаній повністю законний.
Олексій Бородай зазначив, що підвищення вартості послуг обслуговування житла та прибудинкових територій – цілком логічний процес.
– Ми були готові до того, що тариф підвищиться хоча б через те, що в ньому одна з основних складових – це заробітна плата. Середній тариф по місту зараз складатиме від 5 до 7 гривен за квадратний метр. Вартість послуги з обслуговування будинку залежить від того, скільки років будівлі, в якому вона стані, чи є ліфт, підвал, горище, чи велика прибудинкова територія.
Заступник міського голови Олексій Бородай признав, що дійсно сьогодні виникли питання приблизно по 300 будинкам в місті, де фахівці КП «Наше місто», швидше за все, допустили математичну помилку в технічних характеристиках.
-
Люди вручну вносили дані і могли помилитися з цифрами: чи то зайвий нуль поставити, чи не там кому, – припустив Олексій Бородай.
Також за його словами, причина виставленого тарифу більше 20 гривень за квадратний метр, могла бути в величезній прибудинковій площі, прибирання та утримання якої могло затягнути на серйозну суму.
Зараз майбутні управляючі компанії обстежують кожний дім, де виникли такі непорозуміння.
-
Процес перегляду тарифу, я вважаю, повинен стосуватися тільки тих будинків, де він становить 10 гривень за метр квадратний і вище. Тому, що є багато будинків, де тариф становив 7 гривень, а піднявся до 7,50 гривень. Тут і так все зрозуміло. Прошу людей не панікувати, а поставитися до всього з розумінням, – зазначив Олексій Бородай.
Таким чином стає зрозумілим, що допущені технічні недоліки не є приводом для обвинувачення міської влади. Більш того, вона зробила все можливе, щоб під час призначення нових тарифів нейтралізувати об’єктивні причини зростання цін, як то: підвищення мінімальної заробітної плати, зростання цін на енергоносії, вартість розхідних матеріалів тощо. Інакше тарифи дійсно могли б підскочити в рази.
Як вдалося вияснити «ЗС», нові тарифи на утримання будинку та при домової території, аж ніяк не приговор для мешканців.
-
Якщо є нарікання на вартість послуг, громадяни можуть відмовитися від управляючої компанії, що закріплена за їхнім домом, – підкреслив Олексій Бородай. – Зробити це можна, наприклад, якщо мешканці на зборах приймуть рішення про створення ОСББ. Тоді заключати договори вони в праві з ким завгодно.
Правда, ще один нюанс був озвучений на засіданні депутатської комісії. З’ясувалося, що та вартість послуг по утриманню, яку оприлюднили керуючі компанії по кожному будинку, є граничним максимумом: тобто підвищувати їх не можна, а ось зменшувати – цілком реально.
– Для цього мешканці будинку повинні звернутися до управляючої компанії. На місце виїдуть спеціалісти і проведуть обстеження будинку і перерахунок площі прибудинкової території, – зазначив директор компанії «Місто для людей Запоріжжя» Євген Деркач.
Об’яви з контактними телефонами компаній повісили на під’їздах всіх будинків міста.
Депутати прийняли рішення доручити департаменту ЖКГ спільно з керуючими компаніями організувати аналіз документів щодо фактичного стану житлового фонду. Тобто на підставі чого повинні бути представлені нові розцінки на послуги. Термін виконання – до 1 грудня.
А до 1 листопада керуючі компанії повинні надати графіки проведення зборів з мешканцями будинків по коригуванню тарифів.