Нині на балансі КП «Наше місто» перебуває 52 гуртожитки, у яких мешкає близько 8500 чоловік. Переважна більшість житлових споруд зведені у 60-70-х роках минулого століття. За кілька десятиліть експлуатації у гуртожитках накопичилось чимало проблем щодо стану інженерних мереж, зовнішніх та внутрішніх конструктивних елементів тощо. Відтак існує нагальна необхідність проведення комплексних ремонтних робіт та всебічної модернізації гуртожитків.

Слід зазначити, що у 2017 році КП «Наше місто» організувало капітальні ремонтні роботи у 4-х гуртожитках. Наприклад, нині триває капремонт гуртожитку по вул. Сталеварів, 19, який зведено у 1958 році. Сьогодні тут ремонтують коридори, санвузли та кухні. Зокрема, заплановано встановити нову сантехніку, у тому числі душові кабіни та газові плити.

Нині ж формується титульний список капітальних ремонтів гуртожитків на 2018 рік. Зокрема, наступного року заплановано провести вибірковий капітальний ремонт гуртожитку на вул. Незалежної України, 45, який зведено у 1968 році. Нещодавно (7 липня 2017 року) його передано на баланс КП «Наше місто».

Передусім тут планується відремонтувати м’яке покриття покрівлі, примикання до вентиляційних каналів, позбутися тріщин на фасаді будинку, відновити штукатурний шар стін та стель, а також освітлення під’їздів. Також необхідно виконати ремонт туалетів, встановити душові кабіни, замінити умивальники, іншу сантехніку. Потребують ремонту й трубопровід холодного та гарячого водопостачання, центрального опалення та каналізації.

Ці та інші проблемні питання, за словами мешканців гуртожитку, попереднім власником цієї житлової будівлі не вирішувалися роками.

– Міська влада не залишить жителів запорізьких гуртожитків один на один з великою купою роками накопичених і, на жаль, невирішених проблем. Звичайно, хотілось би одразу відремонтувати всі гуртожитки. Однак, маємо бути реалістами – ремонтні роботи потребують залучення значних фінансових ресурсів. Тому ставимо собі за мету щороку капітально відремонтувати щонайменше 3-5 гуртожитків, – зазначив генеральний директор КП «Наше місто» Олександр Ніколаєнко під час спілкування з мешканцями гуртожитку по вул. Незалежної України, 45.