У середу 9 серпня пройшла чергова комісія з життєзабезпечення. Депутати розглянули широке коло питань, серед яких звіт про освоєння коштів на роботи з ремонту доріг та освітлення. Крім того, депутати обговорили проблемне питання ОСББ «Лобановського, 28».
Голова ОСББ «Лобановського, 28» вже не перший раз звертається до депутатів комісії з життєзабезпечення. Їх будинок, а також два сусідські підключено до єдиної системи насосів холодного водопостачання, що знаходяться у прибудові біля їх будинку. Для їх роботи необхідна велика кількість електроенергії. Коли будинок перейшов до ОСББ за документами насоси як «конструктив житлового будинку» перейшли на баланс ОСББ «Лобановського, 28». Тепер мешканці будинку на Лобановського, 28 мають платити за електроенергію за усі три будинки. До 1 вересня вони мають укласти договір на постачання енергії з «Запоріжобленерго», у інакшому випадку всі три будинки залишаться без води.
Керівництво ОСББ хоче, щоб насоси перейшли на баланс КП «Водоканал» чи «Наше місто», адже, як зазначила голова: «Ми не можемо взяти на себе відповідальність за утримання такої «махіни».
Взагалі, електроенергію цим трьом будинкам вже відключали, але завдяки депутату міськради, голові КП «Наше місто» Олександру Ніколаєнко було відновлене.
Один з будинків (Лобановського, 30) знаходиться на балансі КП «Наше місто». Тому я під свою відповідальність домовився з «Обленерго», представляючи інтереси мешканців, – зазначив Олександр Ніколаєнко.
Проблемний об’єкт відвідав і директор КП «Водоканал» Олексій Нікіфоров. Він зазначив, що потрібно складати договір або роз’єднати будинки й встановити у кожному окремий насос.
Поки будинки знаходились в одному відомстві й оплата розділялась порівну – ніхто не переймався цими насосами. Зараз – ситуація змінилася. Технічно є можливість у кожному встановити насоси, – сказав він.
Можливість є – та немає порозуміння. ОСББ хоче повернути небажану власність, та поки ніхто не готовий приймати її на баланс.
Думки депутатів розділилися. Зокрема Костянтин Нагіх зазначив, що роз’єднати будинки – логічне рішення. Та це, нажаль, не вдасться зробити до 1 вересня. Представники ОСББ повідомили, що будуть писати звернення на ім’я міського голови Володимира Буряка, щоб він допоміг розібратись у проблемі. Тому депутати доручили голові департаменту ЖКГ Сергію Польовому опрацювати це рішення.
Зі звітом про освоєння коштів виступила голова департаменту інфраструктури та благоустрою Марина Байло.
Із запланованої кількості об’єктів на встановлення освітлення роботи виконані на 112 об’єктах – це 50 %. І надалі працюватимемо згідно графіку. Щодо доріг загального користування – з запланованих 310 тисяч квадратних метрів за два тижні відремонтовано 34%. Ми плануємо отримати фінансування на додаткові об’єкти. У приватному секторі також виконано приблизно 30 % робіт. А от на внутрішньо квартальних дорогах роботи виконані вже на 98%, тому департамент ЖКГ планує взяти додаткове фінансування у 15 млн грн, аби перевиконати план, – сказала Марина Байло.
На комісії з проектом рішень виступила голова управляння соціального захисту населення Ольга Полковнікова. У депутатів комісії виникли питання з приводу цьогорічної програми «З теплом до людей».
Програма «З теплом до людей» була розрахована на період 2016-2017 року на неї з міського бюджету було виділено 23 мільйони. Зараз ми відслідковуємо законодавче поле з оформлення житлових субсидій, наше управління виробить новий підхід за цією програмою, і ми винесемо пропозицію на цей рік. На сьогодні за минулорічні субсидії держава заборгувала місту 176 мільйони гривень, – сказала Ольга Полковнікова.