Кабінет Міністрів прийняв постанову, на підставі положень якої діти з особливими потребами матимуть кращий доступ до освіти. Для цього місцеві органи влади повинні підготувати інклюзивні класи та відкрити районні інклюзивні ресурсні центри. В програмі розвитку галузі освіти в місті Запоріжжі на 2018 – 2023 роки буде закладено кошти на відкриття 6 таких центрів. Про це комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму розповіла директор департаменту освіти і науки Юлія Погребняк.

За її словами, Міносвіти рекомендує створити районні інклюзивні ресурсні центри протягом двох місяців, але це технічно не можливо, тому на найближчу сесію буде винесено питання про відкриття в нашому місті першого з них.

  • Вирішити питання з матеріально-технічною базою для інклюзивних ресурсних центрів допоможе освітня субвенція, що виділяється на кожну дитину. Цільова освітня субвенція на інклюзивну освіту для Запоріжжя буде в розмірі більше 26 млн грн. Із них 20% піде на закупку обладнання та корекційних програм. На жаль, ця субвенція не може витрачатися на заробітну плату педагогам, – зазначила директор департаменту освіти і науки міської ради Юлія Погребняк.

Депутати одностайно «за», щоб кожна дитина з особливими освітніми потребами могла вчитися в колективі однолітків і не була відірвана від реального життя.

За словами Юлії Погребняк, передбачається, що кожній дитині з особливими потребами в школі буде розроблений індивідуальний план розвитку. Розклад уроків для таких дітей буде складатися з урахуванням індивідуальних особливостей їх навчально-пізнавальної діяльності, динаміки розумової працездатності. До розробки програми планують залучати не тільки фахівців, але і батьків. Також для забезпечення освітніх та

соціальних потреб дитини тепер зможуть залучати соціальних працівників, батьків або осіб, уповноважених ними.

Депутат Ірина Костенко запропонувала членам комісії зайнятися питанням залучення школярів до масового спорту, адже здоров’я підростаючого покоління в останній час все більше викликає занепокоєння.

  • Розвиток інфраструктури міста повинен рухатися в цьому напрямку, – вважає депутат Костенко. – Також треба з’ясувати, які захворювання превалюють у структурі захворюваності запорізьких дітей.

Голова комісії В’ячеслав Зайцев запропонував провести круглий стіл на цю тему, або спільне засідання з депутатською комісією з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Також депутати вирішили запросити голів районних адміністрацій міста, щоб вони розповіли, чи є в їхніх районах місця, де діти можуть займатися фізично активними іграми та масовим спортом.