В рамках реалізації інвестиційної програми на комунальному підприємстві «Водоканал» впроваджуються необхідні заходи щодо поліпшення та вдосконалення систем водопостачання та каналізації, які важливі як для підприємства, так і для всього міста Запоріжжя.
Одним з таких заходів є модернізація насосних станцій III підйому і технічне переоснащення каналізаційних насосних станцій.
В рамках проекту була виконана модернізація насосних станцій питної води «Авраменко» і «Портова». Загальна вартість заходів з модернізації двох насосних станцій склала 111 тис. грн. за рахунок власних коштів інвестиційної програми КП «Водоканал».
Насосна станція «Авраменко» була здана в експлуатацію в 70-і роки. Вона забезпечує подачу питної води частини Шевченківського району міста Запоріжжя. Регулювання тиску води у водопровідних мережах відбувалося в ручному режимі працівниками насосної станції. Щоб забезпечити стабільний тиск в системі водопроводу і зниження електроспоживання, для модернізації насосної станції був придбаний і встановлений частотний перетворювач «Данфосс», який має автоматичний режим регулювання тиску в мережах.
Насосна станція цеху №1 «Портова», яка забезпечує водою мікрорайон «6-го селища», також вимагала модернізації.
Холодне водопостачання даного району здійснюється подачею води з ДВС-1 або ДВС-2, при цьому напір в мережі недостатньо для стійкого забезпечення восьмих, дев’ятих і десятих поверхів. Вирішити проблему вийшло після облаштування насосної станції підкачки питної води «Портова» і зміни гідравлічного режиму подачі холодної води (подача води на п’ятиповерхові і дев’ятиповерхові будинки з різним тиском). В рамках інвестиційної програми для модернізації була придбана і введена в експлуатацію водопровідна насосна станція «ВНС SUGHV20 / NSCE М».
Особлива увага приділяється модернізації міської каналізації Запоріжжя, яка представляє собою комплекс складних інженерних споруд. До складу комплексу входять 48 каналізаційних насосних станцій і дві станції повної біологічної очистки води.
Робота насосних агрегатів на каналізаційних насосних станціях (КНС) цілодобова. Вони працюють в агресивному середовищі, тому з кожним роком аварійність на насосних станціях росте, обладнання фізично зношується і потребує негайного ремонту або заміни.
Для зниження і попередження негативних впливів, а також наслідків аварійних ситуацій з одинадцяти КНС, комунальним підприємством «Водоканал», за власні кошти інвестиційної програми, було придбано та встановлено 20 одиниць насосних агрегатів і дві станції управління ТК 112-ПП-Н1 / 5. Загальна вартість склала 583 тис. грн.
Заміна насосних агрегатів також буде сприяти зниженню споживання електроенергії на насосних станціях.