Запоріжжя в інвестиційному плані дуже привабливе місто для турецького бізнесу, який вже представлений у нас в різноманітних сферах діяльності – авіаційній, будівельній, промисловій, банківській. Те, що зв’язки будуть поширюватися свідчить відкриття в нашому місті представництва міжнародного союзу бізнесменів України та Туреччини TUID, яке відбулося 12 жовтня.

На відкритті офісу за адресою вул. Жаботинського, 12, були присутні надзвичайний та повноважний посол Турецької республіки в Україні Йонет Джан Цезел, заступник міського голови Анатолій Пустоваров, голова представництва міжнародного союзу бізнесменів України та Туреччини TUID Месуд Ерк, президент союзу TUID Бурак Пехливан, турецькі та запорізькі бізнесмени.

– Союз підприємців TUID налічує близько 200 членів, в ньому представлені практично всі галузі турецького бізнесу. Торговий оборот компаній, що входять в союз, перевищує $ 2,5 млрд, – зазначив президент союзу TUID Бурак Пехливан. – До сьогоднішнього дня в Україні вже відкрито представництва TUID у Львові, Вінниці, Одесі, Херсоні, Харкові та Києві. Зараз ми відкриваємо філіал в Запоріжжі. І це велика честь для нас, адже промисловий потенціал вашого міста важко переоцінити. Після того, як тут з’явилися турецькі авіалінії, нашим компаніям стало зручніше працювати у вашому місті.

Під час сьогоднішнього інвестиційного форуму ми підписали угоду про співпрацю з Запорізькою торгово-промисловою палатою. У нас вже є декілька компаній у Запоріжжі, в тому числі й будівельна. Плануємо в майбутньому працювати і в сфері виробництва. Відкриття представництва TUID дозволить турецьким та українським компаніям більш плідно співпрацювати. Важливість події підкреслюється тим, що його відвідав сам посол Туреччини.

– Я надзвичайно радий бути присутнім на відкритті представництва союзу TUID, який об’єднає плідними зв’язками бізнеси наших країн, – сказав на церемонії надзвичайний і повноважний посол Турецької республіки в Україні Йонет Джан Цезел. Він нагадав про те, що нещодавно відбувся візит Президента Реджепа Эрдогана в Україну, під час якого було підписано план дій з розвитку двосторонніх відносин між Україною та Туреччиною на найближчі роки.

– Турецькі бізнесмени вже успішно працюють у Запоріжжі. Зокрема, мова про авіаперевезення, проведення дорожніх робіт. Відкриття представництва турецько-української бізнес-асоціації свідчить, що наш регіон інвестиційно привабливий для закордонних партнерів, готових вкладати ресурси в його розвиток. Поява міжнародного союзу, завдання якого – налагодження партнерських взаємин між бізнесменами – виведе на новий якісний рівень партнерство між Запоріжжям та турецькими містами. Поза сумнівом, більш близькі партнерські зв’язки, розширення нашої співпраці та відкриття представництва союзу TUID буде сприяти розвитку нашого міста. Якщо ми хочемо розвивати бізнес, ми повинні розвивати наші відносини. Якщо матиме розвиток бізнесу, буде і стабільне економічне зростання у наших країнах, – підкреслив заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

– Не випадково сьогоднішнє відкриття філіалу союзу бізнесменів України та Туреччини TUID відбувається в той час, як у Запоріжжі проходить найбільший бізнес-форум «InCoForum 2017», – зазначив президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамільов. – Я радий привітати турецьких колег на запорізькій землі. Двері нашої Палати завжди для вас відкриті.

До речі, як зазначалося під час урочистостей, TUID прагне забезпечити не тільки налагодження та розвиток торговельних та економічних зв’язків між Україною та Туреччиною, але і зміцнення соціальних відносин між ними.

Союз TUID утворений 24 березня 2009 року. Компанії, що входять в нього, працюють в таких галузях, як будівництво, телекомунікації, машинобудування, виробництво текстилю, банківська справа, роздрібна торгівля, закупка сировини, металургія, сільське господарство і туризм. Основний принцип роботи TUID полягає в координації діяльності підприємців обох країн, спрямованих на розвиток їх бізнесу.