У вівторок в рамках програми розвитку молодіжного підприємництва міста Запоріжжя відбулась презентація міського конкурсу бізнес-проектів молоді. Він вперше буде проходити під егідою міської влади, союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал» та професійних бізнес-тренерів.
Конкурс бізнес-проектів проводиться в нашому місті не вперше. Цього року він змінив свій традиційний формат. Було обрано комплексний підхід: у першому півріччі міською владою спільно з запорізьким обласним союзом промисловців, підприємців (роботодавців) «Потенціал» було проведено школу молодого підприємця. Її випускниками стали 25 молодих людей, які у тренінговій формі отримали теоретичні та практичні знання у сфері ведення власної справи і тепер разом з іншими учасниками візьмуть участь у конкурсі.
Наступний етап – сам конкурс. Його презентація відбулася за участю представників міської влади, міського самоврядування, тренерів конкурсу, викладачів та студентів.
Виступаючи перед присутніми з вітальним словом, заступник Запорізького міського голови Валерій Еделєв підкреслив важливість і своєчасність заохочення інтересу до малого бізнесу саме в молодіжному середовищі.
– Сенс і мета конкурсу молодіжних бізнес-проектів – довести, що в нашій країні соціальні ліфти працюють, хоч і не так швидко, як хочеться. Що можна своїм розумом і своїми руками досягти хорошої освіти і заробітку, зробити кар’єру. Маючи бажання, можна навчитися бізнес-грамоті, і ми допоможемо в цьому. Молодість – найкращий час для початку своєї справи, – сказав Валерій Еделєв.
Заступник міського голови додав, що цього року були реалізовані й інші проекти, які стимулюють самореалізацію молоді. Зокрема, битва start-up, яка відбулась в рамках ІТ-форуму. Його відвідали 3000 учасників віком до 35 років, для яких форум став майданчиком для презентації своїх ідей.
У ході презентації експерти конкурсу розповіли основні завдання, вимоги конкурсу та терміни здачі проектів. Для підтримки кожної суботи будуть проведені консультації, на яких молоді люди разом з наставниками коригуватимуть проекти згідно всіх вимог.
Єфімова Крістіна, випускниця школи молодого підприємця, вже вдруге візьме участь у конкурсі.
– Мій кар’єрний ріст почався минулого року саме після цього конкуру, – розповідає дівчина. – Хоча минулого року я не перемогла, але настільки захопилась цією справою, що почала активно займатись самовдосконаленням та йти до своєї мети. Зараз я працюю у сфері будівельного бізнесу.
На конкурс бізнес-проектів вже подано 46 заявок. Цієї суботи, 21 жовтня, учасники конкурсу запрошені на першу консультацію, де фахівці розкажуть, як правильно складати бізнес-план і захищати свій проект.
Відкритий захист першої десятки молодіжних бізнес-проектів відбудеться в середині грудня.
За умовами конкурсу за третє місце передбачена премія 5 тисяч гривень, за друге – 7 тисяч грн, автор кращого бізнес-проекту отримає 10 тисяч гривень.
До речі, рішенням запорізької міської ради затверджено програму розвитку малого та середнього підприємництва 2017-2021 рр. У них закладені кошти на проведення подібних конкурсів підтримки молодіжних бізнес-ініціатив.