Як би там не було з пандемією, але дачу ніхто не відміняв
Та й думка про те, що десь там далеко за містом на тебе чекає маєток, не дає спокійно відлежатись на карантині.
На шляху до фазенди
У попередніх матеріалах «Запорозької Січі» ми радили, коли піднімати посадкову картоплю з підвалу (нагадаю – на Євдошку), а от про час її посадки історія замовчує. Хоча є одна народна прикмета – хазяїн повинен вийти на город, зняти штани і сісти на землю – якщо йому затишно, тоді саме час.
Початок квітня видався не таким вже й теплим, проте 2 тижні з моменту пророщування бульби минуло, пагони у моєї картоплі вийшли товсті і гарні, тож треба їй уже в землю. Попереду 60-кілометровий шлях до Каховського водосховища, де і розташована моя дача. До речі, по дорозі зупинився ще в с. Біленьке і прикупив сливу та яблуню, а також кущ троянди. Звичайно, різної розсади там від капусти до помідор за ціною близько 5 грн теж вистачає – були б тільки гроші.
На дачних ділянках людей о цій весняній порі значно поменшало, адже дістатись в таку далечінь можна лише на власному авто, а от «безлошадним», як то кажуть, тепер сюди зась. Тож і стоять їхні городи навіть не копані, не те щоб засіяні.
Посадка картоплі
В цій справі спершу треба трішки попрацювати маркером – стандартна відстань між рядками 55-60 см. Потім удобрити посівну площу. З азотних розкидав нітроамофоску (містить в собі азотні, калійні та фосфорні добрива), а з мінеральних – в кожну лунку дісталось по пригорщі попелу. Це все, що, окрім дощу та травнево-червневого поливу зі шлангу, потрібно бульбі для гарного врожаю. І звичайно ж, окучування та боротьба з колорадським жуком. Та навіть коли у вас не один рік будуть гарні врожаї з одного сорту, не забувайте, що його, врешті-решт, все одно доведеться замінити на інший. Бажано не з нашого регіону, а 300 км і далі, де немає місцевих болячок.
На дачі треба мати Симиренка
Це гарна яблуня, плоди якої будуть лежати у вас до самої весни. Тож не втримався і купив собі по дорозі ще один саджанець Симиренка (перший посадив минулоріч). Посадка стандартна – яма близько 80х80 см, саджанець потрібно спершу замочити у воді, обрізати секатором трішки коріння, підрізати сам штамб та садити привоєм на південь. Його треба залишати десь на рівні з землею. Потім влити в яму відро води, поставити саджанець та присипати землею. Добрива одразу не кладу – щоб потім не купувати через півроку новий саджанець.
Що залишилось ще посадити
Минулих вихідних, окрім картоплі, ми посадили горох, цибулю, салати, насіння інших культур. А ще раніше розсаду капусти під плівку. Тож площі залишається все менше і менше. На наступну суботу зкультивував уже ділянку під квасолю, боби. Попереду ще висадка огірків, помідорів, перцю, баклажанів, динь, кавунів і всього, чого душа забажає.
А якби ви знали, яке на Каховці свіже повітря – вам би важко було всидіти дома.
Читайте також: Як запорізьким пенсіонерам не стати жертвою шахраїв під час карантину