Запоріжжя завжди вважалось спортивним містом, і ці традиції останніми роками примножує міська влада

Звичайно, дехто може закинути, що все це вихованці ще тієї приватної школи «Металург», але не варто забувати, що ті ж самі приватні власники клубу та школи в 2015 році покинули цю справу, і зараз місто не мало б ані професійного клубу, ані ДЮСШ «Металург». Все, що залишилось би для запорізьких уболівальників – це заводська футбольна команда «Мотор», яка вже не перший рік вдало виступає в Аматорській лізі України, але в професіонали (певно, через зайві витрати) чомусь не поспішає.

І певно, що все так би і було, якби з 2016 року у Запоріжжі не запрацювала міська програма підтримки та розвитку спорту. За ініціативи міського голови Володимира Буряка в нашому місті будують правильну і чітку структуру футболу від дитячого до професійного. Так, в 2016 році замість розваленої приватними структурами футбольної школи створено нову міську дитячо-юнацьку спортивну школу з футболу «Металург», яка фінансується з міського бюджету. З того часу майже втричі зросла кількість її вихованців.IMG_9435

У 2017 році було створено і міський футбольний клуб «Металург», який розпочав свій шлях з Аматорської ліги чемпіонату України, а зараз виступає вже у професійній лізі.
Велику фінансову та матеріальну підтримку за ці роки отримали і 20 запорізьких дитячо-юнацьких спортивних шкіл, де культивується 37 видів спорту і займається понад 7 тис. дітей. Так, протягом 2016-2020 років для міських ДЮСШ придбано 6906 одиниць спортивного інвентарю та одягу на загальну суму 16 млн 747 тис. грн, що сприяє більш якісній підготовці запорізьких спортсменів до всеукраїнських та міжнародних змагань.SHER7370

У дітей з’явилась можливість участі у навчально-тренувальних зборах та виїзду на змагання.

Відбулось і підвищення заробітної плати директорів та тренерів міських ДЮСШ. Так, за рахунок коштів місцевого бюджету з 01.01.2020 р. заробітна плата адміністративного та тренерського складу зросла майже на 75%. Це сприяє підвищенню мотивації запорізьких тренерів до більш наполегливої та якісної праці та зупинить відтік тренерської еліти до інших міст та областей.

Збільшилась і кількість комунальних об’єктів спорту, адже поступово приватні спортивні споруди переходять до громади міста та стають більш доступними для населення. Так, згідно з рішенням сесії Запорізької міської ради від 25.10.2017 р. до комунальної власності було прийнято майно яхт-клубу по вул. Лісозаводській, 1-а та передано в оперативне управління Департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради. За рахунок коштів міського бюджету було придбано майно ТОВ «Кросфіт 24» по вул. 12 Квітня, 2, та на базі Великого Лугу і передано до комунальної власності для ДЮСШ «Металург».

Протягом 2016-2020 років відкрито спортивні зали у 3 районах міста (Вознесенівський, Шевченківський, Хортицький), що сприяє популяризації спорту та здорового способу життя серед мешканців міста.

Крім того, в цей же період в кожному районі міста при загальноосвітніх школах було збудовано 7 великих сучасних спортивних комплексів, при яких стали функціонувати нові секції ДЮСШ.

В місті відбувається і реконструкція та капітальний ремонт старих спортивних споруд. Як приклад відновлення інфраструктури у Заводському районі Запоріжжя можна назвати плавальний басейн «Салют», де до цього ремонт не робився майже 50 років. Звичайно, накопичилося безліч проблем, і їх тепер усувають. Такі ж проблеми і в плавальному басейні «Байкал», що в Комунарському районі міста – тут теж відбувається повна реконструкція будівлі.

Звичайно Запорізька міська рада не забуває підтримувати і тих спортсменів, які мають значні успіхи, олімпійські ліцензії чи перебувають на шляху до них. Так, з 1 липня 2019 року було розпочато щомісячну виплату 40 вихованцям дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які досягли значних успіхів у спорті, та запроваджена виплата щомісячної матеріальної допомоги для запорізьких спортсменів-кандидатів на участь у XXXII Олімпійських іграх, що відбудуться у Токіо (Японія).

У підсумку 8 спортсменів із Запорізької області виборюватимуть нагороди на Олімпійських іграх-2020:

  • Греко-римська боротьба – Парвіз Насибов, МСУМК (майстер спорту України міжнародного класу).
  • Легка атлетика – Микита Барабанов, МСУ (майстер спорту України), Катерина Климюк, МСУМК та Анастасія Бризгіна, МСУМК.
  • Плавання – Сергій Фролов, ЗМСУ (заслужений майстер спорту України), Сергій Шевцов, МСУМК.
  • Стрибки у воду – Вікторія Кесар, МСУМК та Олег Сербін, МСУМК.

Тож з 23 липня до 8 серпня будемо вболівати за наших в далекій Японії!

Читайте також: Запорізькі пляжі роблять безпечними для відпочивальників