Майже в половині країн світу, зокрема і в Україні, виявили штам коронавірусу «Дельта»

Він небезпечніший, агресивніший та смертоносніший. Цілком імовірно, що незабаром він спровокує нову хвилю епідемії.

Вчені занепокоєні такими темпами поширення цього штаму, оскільки він заразніший. Про це заявила експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Марія ван Керкхове на брифінгу.

«Варіант «Дельта» зареєстрований в 92 країнах. Він викликає особливу стурбованість, оскільки більш заразний і швидко поширюється по світу», – наголосила вона.
У деяких країнах цей варіант коронавірусу активно витісняє інші різновиди, демонструючи велику заразність. Він збільшує ризик госпіталізації у 2,26 раза, проте доказів того, що новий штам смертоносніший, поки немає.

Симптоматика нового типу COVID-19 практично така сама, як і в інших варіантів. Першими виникають головний біль, біль в горлі. Однак, є і характерні симптоми, наприклад, у пацієнтів майже не спостерігається втрата запаху. Також коронавірус «Дельта» легко сплутати з отруєнням. Примітно, що він дуже швидко поширюється у колективах і сім’ях.
Епідеміологи вважають, що «Дельта» становить небезпеку для нещеплених найбільшою мірою. Для перехворілих і тих, хто щеплений одиничною дозою, звичайно, ризики нижчі, ніж у невакцинованих. Ті, хто зробив щеплення другою дозою, теж можуть відчути його на собі, але значно меншою мірою.

21 червня влада Індії повідомила про появу ще новішого штаму коронавірусу, який отримав назву «Дельта плюс». На сьогодні відомо про 20 випадків зараження. Нова версія здатна знижувати активність антитіл у людей, які отримали імунітет за допомогою щеплення або перенесеного захворювання.

Читайте також: Антитіла до коронавірусу вже має третина українців